Побудуємо реабілітаційне відділення, яке будемо рекомендувати нашим рідним та друзям – під таким гаслом 11 грудня на базі Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. акад. О.І. Ющенка проходить воркшоп з принципів сучасної реабілітації.
Захід організований Міністерством охорони здоров’я за підтримки Бюро ВООЗ для керівників територіальних громад - власників закладів охорони здоров’я, керівників цих закладів та медичних директорів, відповідальних за реабілітацію, завідувачів стаціонарних відділень після реабілітації.
Заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк зазначив, що тема реабілітації нині дуже актуальна для суспільства, а захід зібрав багато фахівців, яким небайдужа доля наших воїнів.
- На Вінниччині багато зроблено для того, щоб надавати якісну реабілітаційну допомогу військовослужбовцям та ветеранам. Тут зібралися фахівці, які реалізують державну стратегію щодо реабілітації. Реабілітація - молода медична галузь, проте вона мусить швидко розвиватися. Це - вимога часу й обставин, в які потрапила наша країна та суспільство, - сказав Ігор Івасюк.
Він відзначив, що в обласній лікарні ім. акад.О.І. Ющенка, де проходить захід, напрацьований великий досвід реабілітаційної допомоги.
Директорка Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. акад. О.І. Ющенка Софія Кучерук розповіла, що Центр реабілітації на базі лікарні був відкритий у 2023 році, до цього там займалися лише післяінстультною реабілітацією.
- Перше, що ми зробили, - створили команди. Адже без фахівців з реабілітації нічого бути не може. Спочатку готували наших фахівців - лікарі пройшли спеціалізацію та стали спеціалістами ФРМ. Але з січня нам довелося збирати команду й запрошувати фахівців ззовні, - каже Софія Кучерук. - На сьогодні у стаціонарі лікарні - 845 ліжок. Із них 55 ліжок - стаціонарні реабілітаційні. У команді - 76 штатних посад. Це - мультидисциплінарні команди. Надаємо реабілітаційну допомогу як військовим, так і цивільним, дорослим та дітям.
Учасники воркшопу отримали можливість ознайомитися із покроковим планом дій для організації та початку роботи реабілітаційного відділення у лікарні громади, а також - за якими принципами має бути організована ця реабілітаційна допомога.
У програмі заходу – організація роботи кабінету асистивних технологій та забезпечення допоміжними засобами реабілітації; як працює мультидисциплінарна реабілітаційна команда: досвід фахівців з реабілітації; адаптація робочого місця для осіб з інвалідністю в закладах охорони здоров’я; реабілітація: досвід пацієнта.
Серії воркшопів з принципів сучасної реабілітації для керівництва територіальних громад та організаторів охорони здоров’я проводяться фахівцями та на базі клінічних мультидисциплінарних реабілітаційних тренінгових центрів досконалості в Дніпрі та Вінниці.