Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Врядування Роздрукувати

У парламенті обговорили законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування»

16 березня голова обласної Ради Сергій Татусяк взяв участь у засіданні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування під керівництвом Голови Верховної Ради України Володимира Литвина. Учасники зібрання – голови та депутати обласних і районних рад, державних адміністрацій, а також народні депутати – обговорили проект Кримінального процесуального кодексу України, законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування» та перспективи бюджетного забезпечення виконання повноважень органів місцевого самоврядування при внесенні змін до Державного бюджету України на 2012 рік.

За словами С.Татусяка, лейтмотивом дискусії була теза, що інтереси регіонів не можуть бути обмежені у вищезазначених нормативно-правових актах.
Так під час обговорення урядового проекту закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» представники регіональної влади наголошували, що він давно назрів. Перший заступник міністра юстиції Ірина Ємельянова поінформувала, що документ передбачає істотне підвищення зарплати службовцям, котрі працюють у державних адміністраціях та в органах місцевого самоврядування, врегульовує права і обов’язки службовців, їх соціальне і побутове забезпечення.
– Представники місцевого самоврядування наполягали на змінах до законопроекту. Бо, по-чесному, права самоврядної і виконавчої влади у проекті представлені нерівномірно, – зауважив Сергій Татусяк.
Під час обговорення члени Консультативної ради висловили такі пропозиції: виконавча влада та органи місцевого самоврядування мають бути рівноцінними, доповнювати одне одного, самоврядування не може виконувати обслуговуючу роль для виконавчої влади. Закон має заохочувати до роботи в органах місцевої влади молодих амбітних людей, щоб така робота стала престижною.
– Президент не раз наголошував на посиленні ролі органів самоврядування, а запропонований законопроект навпаки обмежує їхні права. Колеги згадали, що працівникам центральних органів виконавчої влади передбачають істотно підвищити зарплати з наступного року, а працівникам місцевих рад – лише у 2014 році. Це несправедливо, це підкреслення значущості одних і приниження інших, – прокоментував С.Татусяк.
Голова облради додав, що раніше Українська асоціація районних та обласних рад подала до Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування свої пропозиції та зауваження до законопроекту.
Наразі законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування» надіслано до Ради Європи для отримання експертного висновку. В українському парламенті планують їх почути у травні.

 

Повернутись Створено: 19 березня 2012 року, 00:00 Переглядів: 1015

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація