Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Врядування Роздрукувати

У парламенті обговорили законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування»

16 березня голова обласної Ради Сергій Татусяк взяв участь у засіданні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування під керівництвом Голови Верховної Ради України Володимира Литвина. Учасники зібрання – голови та депутати обласних і районних рад, державних адміністрацій, а також народні депутати – обговорили проект Кримінального процесуального кодексу України, законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування» та перспективи бюджетного забезпечення виконання повноважень органів місцевого самоврядування при внесенні змін до Державного бюджету України на 2012 рік.

За словами С.Татусяка, лейтмотивом дискусії була теза, що інтереси регіонів не можуть бути обмежені у вищезазначених нормативно-правових актах.
Так під час обговорення урядового проекту закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» представники регіональної влади наголошували, що він давно назрів. Перший заступник міністра юстиції Ірина Ємельянова поінформувала, що документ передбачає істотне підвищення зарплати службовцям, котрі працюють у державних адміністраціях та в органах місцевого самоврядування, врегульовує права і обов’язки службовців, їх соціальне і побутове забезпечення.
– Представники місцевого самоврядування наполягали на змінах до законопроекту. Бо, по-чесному, права самоврядної і виконавчої влади у проекті представлені нерівномірно, – зауважив Сергій Татусяк.
Під час обговорення члени Консультативної ради висловили такі пропозиції: виконавча влада та органи місцевого самоврядування мають бути рівноцінними, доповнювати одне одного, самоврядування не може виконувати обслуговуючу роль для виконавчої влади. Закон має заохочувати до роботи в органах місцевої влади молодих амбітних людей, щоб така робота стала престижною.
– Президент не раз наголошував на посиленні ролі органів самоврядування, а запропонований законопроект навпаки обмежує їхні права. Колеги згадали, що працівникам центральних органів виконавчої влади передбачають істотно підвищити зарплати з наступного року, а працівникам місцевих рад – лише у 2014 році. Це несправедливо, це підкреслення значущості одних і приниження інших, – прокоментував С.Татусяк.
Голова облради додав, що раніше Українська асоціація районних та обласних рад подала до Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування свої пропозиції та зауваження до законопроекту.
Наразі законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування» надіслано до Ради Європи для отримання експертного висновку. В українському парламенті планують їх почути у травні.

 

Повернутись Створено: 19 березня 2012 року, 00:00 Переглядів: 892

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація