Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Всеукраїнський фестиваль “Батозька битва” згуртував патріотів з України Роздрукувати

В селі Четвертинівка Тростянецького району відбувся перший Всеукраїнський фестиваль «Батозька битва» на честь перемоги українського козацького війська в битві під Батогом, яка відбулася 22-23 травня (1-2червня за н.с.) 1652 року в ході Національно-визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького. Фестиваль такого рівня на Вінниччині відбувся вперше і зібрав учасників та гостей не лише з нашої області, а й з різних куточків України.

Організаторами фестивалю виступили депутат обласної Ради Володимир Барцьось, Тростянецька райдержадміністрація, Вінницький обласний краєзнавчий музей, Благодійний фонд «Волонтерський тил». Підтримку в проведенні заходу надали Вінницька обласна Рада та облдержадміністрація, Тростянецька районна рада, Четвертинівська сільська рада та ВПК “Айдар”. Спонсорами фестивалю виступили ТОВ “Вінницька птахофабрика”, народний депутат України Микола Кучер та ГО “Соціальний центр МХП”, депутати Вінницької обласної Ради Геннадій Мазур та Ігор Хміль, СТОВ ім. Б. Хмельницького.

Вхід на фестиваль був вільним для усіх охочих. Усі заходи в рамках фестивалю проходили у дусі кращих українських героїчних традицій та під гаслами: “Долучайтеся до фестивалю сміливих духом” і «Без тютюну, алкоголю та лайки!».

Заходи фестивалю розпочалися із урочистої ходи центром села Четвертинівка під державними і козацькими прапорами до пам’ятника полеглим українським героям у Батозькій битві. Біля Меморіалу Козацької Слави було проведено урочистий мітинг з нагоди відзначення 365-ї річниці Батозької битви. Усіх полеглих вшановали хвилиною мовчання, а до Меморіалу поклали квіти.

Програма фестивалю була яскравою і насиченою. Проводились ярмарка етно-виробів, виставки творів народних майстрів з козацької та державотворчої тематик Тростянеччини і Вінниччини, майстер-класи з ковальства та гончарства, реконструктивного мистецтва та інших видів народної творчості, «Літературна галявина», історичні лекції та туристичні екскурсії, лицарські бої, виступи кобзарів та бардів, народних колективів і окремих виконавців, зустрічі з українськими героями сучасних бойових дій на сході України. Усіх активних учасників було відзначено подяками та подарунками з логотипами фестивалю.

- Саме через такі заходи варто плекати дух наших нових перемог, виховувати у молодого покоління українців любов до рідної нації, сміливість, гордість і прагнення зробити нашу державу величною, - звернувся з вітальним словом до учасників фестивалю та його гостей депутат Вінницької обласної Ради Володимир Барцьось. - Головною метою фестивалю є національно-патріотичне виховання дітей і молоді. Ми започатковуємо фестиваль “Батозька битва” і тим самим розпочинаємо традицію відзначення наших перемог, яких в нашій історії є чимало. Нашим обов’язком є збереження історичної пам'яті про доблесть і мужність українського козацтва, проявлених в Батозькій битві.

Цікавими були виступи осередків козацьких бойових мистецтв - Козацького Гарту і Бойового Гопака з м. Дніпро, Вінниці, Тиврова і Гнівані, проводилися козацькі змагання “Лава на лаву”. Вечірню програму на сцені виконали кобзар Святослав Силенко, лідер гурту “Широкий Лан” Святослав Бойко, рок-гурти «Колір Ночі» та «Проти Течії», які створили серед учасників фестивалю настрій переможного духу та неперевершену атмосферу національного єднання.

Особливо вразили глядачів феєричні виступи кінного театру «Українські козаки» Олега Юрчишина з м. Києва та козацького вогняно-піротехнічного шоу «Полум’я віків». Наприкінці програми усі учасники виконали гуртом в піднесеному настрої державний гімн України.

Всеукраїнський фестиваль «Батозька битва» передбачений заходами Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки та планується проводитись як щорічний захід.

 

Повернутись Створено: 7 червня 2017 року, 10:47 Переглядів: 2026

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація