Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Вшанували пам'ять Дмитра Марковича з нагоди 100-річчя початку Української Революції 1917-1921 років Роздрукувати

Сьогодні, 17 березня, за участі голови обласної Ради Анатолія Олійника, голови облдержадміністрації Валерія Коровія та Вінницького міського голови Сергія Моргунова відбулося покладання вінків і квітів до меморіальної дошки Дмитра Марковича з нагоди 100-річчя початку Української революції 1917-1921 років та створення Центральної Ради України.

Дмитро Васильович Маркович - український громадський і державний діяч, правник, письменник. Народився у Полтаві в сім'ї офіцера Корпусу лісничих, дитинство провів у селі Локотки, Глухівського повіту, навчання почав у Новгород-Сіверській гімназії.

Під час революційних подій 1905 року Маркович брав участь у діяльності конституційно-демократичної партії, навіть впливав на вибори в місті Острозі. У 1913 році переїхав до Вінниці, з 1915 року він працював у справі об'єднання усіх кредитних та ощадно-позичкових товариств Поділля в єдиний губернський центр «Подільський Союз кредитових та ощадно-позичкових товариств» під скороченою назвою «Подільський Союз-Банк».

1 листопада 1915 року Дмитра Марковича обрано головою правління. Був членом Товариства Українських Поступовців, з 1917 редагував у Вінниці тижневик «Подільська Воля». В період Української Центральної Ради - з 29 квітня 1918 року - генеральний прокурор, за Гетьманату з липня - член сенату.

З 13 лютого по квітень 1919 був міністром юстиції УНР в уряді Сергія Остапенка. За короткий термін новий міністр юстиції провів чистку судового та прокурорського апарату на підпорядкованих УНР територіях, укріпив склад міністерства. Під його керівництвом було прийнято низку важливих рішень та законопроектів, зокрема, положення про єврейське громадське самоврядування, державні акти щодо надання матеріальної допомоги батькам загиблих козаків та постраждалим від більшовицького терору.

Помер Дмитро Васильович у Вінниці.

Повернутись Створено: 17 березня 2017 року, 11:42 Переглядів: 607

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація