Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Вшанували пам'ять Дмитра Марковича з нагоди 100-річчя початку Української Революції 1917-1921 років Роздрукувати

Сьогодні, 17 березня, за участі голови обласної Ради Анатолія Олійника, голови облдержадміністрації Валерія Коровія та Вінницького міського голови Сергія Моргунова відбулося покладання вінків і квітів до меморіальної дошки Дмитра Марковича з нагоди 100-річчя початку Української революції 1917-1921 років та створення Центральної Ради України.

Дмитро Васильович Маркович - український громадський і державний діяч, правник, письменник. Народився у Полтаві в сім'ї офіцера Корпусу лісничих, дитинство провів у селі Локотки, Глухівського повіту, навчання почав у Новгород-Сіверській гімназії.

Під час революційних подій 1905 року Маркович брав участь у діяльності конституційно-демократичної партії, навіть впливав на вибори в місті Острозі. У 1913 році переїхав до Вінниці, з 1915 року він працював у справі об'єднання усіх кредитних та ощадно-позичкових товариств Поділля в єдиний губернський центр «Подільський Союз кредитових та ощадно-позичкових товариств» під скороченою назвою «Подільський Союз-Банк».

1 листопада 1915 року Дмитра Марковича обрано головою правління. Був членом Товариства Українських Поступовців, з 1917 редагував у Вінниці тижневик «Подільська Воля». В період Української Центральної Ради - з 29 квітня 1918 року - генеральний прокурор, за Гетьманату з липня - член сенату.

З 13 лютого по квітень 1919 був міністром юстиції УНР в уряді Сергія Остапенка. За короткий термін новий міністр юстиції провів чистку судового та прокурорського апарату на підпорядкованих УНР територіях, укріпив склад міністерства. Під його керівництвом було прийнято низку важливих рішень та законопроектів, зокрема, положення про єврейське громадське самоврядування, державні акти щодо надання матеріальної допомоги батькам загиблих козаків та постраждалим від більшовицького терору.

Помер Дмитро Васильович у Вінниці.

Повернутись Створено: 17 березня 2017 року, 11:42 Переглядів: 568

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація