Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Керівники області і міста вшанували пам'ять захисників Донецького аеропорту Роздрукувати

Керівники області і міста вшанували  пам'ять захисників Донецького аеропорту 20 січня голова обласної Ради Анатолій Олійник, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, заступник голови облдержадміністрації  Ігор Івасюк, заступник Вінницького міського голови Сергій Тимощук, секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський взяли участь у відзначенні  Дня  пам'яті захисників Донецького аеропорту, щоб вшанувати живих та віддати борг пам’яті загиблим героям.

Учасниками заходу також були представники української діаспори, голова громадського об’єднання «Вінницький союз учасників АТО» Роман Смішний. Були запрошені й родини загиблих бійців, волонтери, військові, громадські діячі і просто небайдужі люди.

Захід був приурочений до річниці трагічних подій, адже 19 та 20 січня 2015 року, внаслідок підриву терміналу Донецького аеропорту Україна втратила 58 захисників-«кіборгів», які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові.

Розпочались заходи у  Вінницькому національному медичному університеті ім. М.Пирогова, де  відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь  начмеда 90-го батальйону Олександра Івановича Кондратюка, який під постійним обстрілом до останнього надавав медичну допомогу пораненим воїнам Донецького аеропорту, рятуючи їхнє життя.

Олександр Кондратюк  загинув 20 січня минулого року при евакуації кіборгів в Донецькому аеропорту, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України.

Указом Президента України від 16 січня 2016 року він нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Право урочисто відкрити меморіальну дошку пам’яті Олександра Кондратюка  було надано шeстирічній дoньці бійця Aнгeліні. Зі словами глибокого жалю про загиблого до присутніх звернувся голова обласної Ради Анатолій Олійник: «Те, що зараз відбувається, важко осмислити, воно не піддається логіці. Сьогодні кров'ю пишеться новітня історія України. Кращі сини віддають своє життя за реальну, справжню незалежність нашої держави. Нині ми відкриваємо меморіальну дошку Олександру Кондратюку - людині, яка ціною власного життя допомагала іншим пораненим воїнам вижити і вийти з пекельного Донецького аеропорту. Завдання нам, усім живим - пам'ятати про тих, хто віддав життя і робити все, щоб ніколи з нами це не повторилось.

Хотів би зазначити, що обласна Рада, депутатський корпус буде вживати всіх можливих реальних заходів для того щоб ми ніколи не забували про те, що з нами відбулось, що відбувається, і все робили для увіковічення пам'яті героїв. Хотів би низько вклонитися сім'ї, батькам, воїнам –захисникам Донецького аеропорту, їх героїзму, відданості ідеалам нації, держави, ідеалам незалежності».

Після невеликого мітингу пам’ять героя вшанували  хвилиною мовчання та поклали  квіти до меморіальної дошки.

Заходи з вшанування  пам'яті захисників Донецького аеропорту продовжились в Будинку офіцерів. 88 легендарних «кіборгів» нагородили відзнаками «За оборону Донецького аеропорту». 

Нагородили сьогодні і волонтерів, які не залишилися осторонь біди в країні. Благодійники отримали медалі «Сильному духом» і грамоти.

На церемонії нагородження  до присутніх звернувся голова  обласної ради Анатолій Олійник, який, зокрема, зазначив: «Багато прикладів мужності, титанічної витримки українців прописано в нашій історії. Під час національно-визвольних війн український народ із зброєю в руках боровся за незалежність своєї держави, мільйони життів втрачено саме за цю ідею. Без перебільшення, оборона Донецького аеропорту буде яскравим прикладом в новітній історії захисту кожного сантиметра нашої рідної землі».

 

Повернутись Створено: 20 січня 2016 року, 17:38 Переглядів: 1305

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація