Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Встановлені причини масової загибелі риби у поверхневій водоймі сіл Бохоники та Сутиски. Роздрукувати

23 червня голова обласної ради Сергій Свитко спрямував листи Басейновому управлінню водних ресурсів річки Південний Буг та головному управлінню держсанепідемслужби у Вінницькій області стосовно появи значної кількості загиблої риби у поверхневій водоймі сіл Бохоники та Сутиски. Листи направлені  на звернення громадського об'єднання «Народна рада».

Як повідомив в.о. начальника  БУВР Південного Бугу Сергій Тарнавський, 18 червня  під час обстеження Сутиського водосховища, яке розташоване на річці Південний Буг, фахівцем управління в присутності начальника відділу цивільного захисту Тиврівської райдержадміністрації був зафіксований факт масової загибелі риби, про що складено відповідний акт.

Цього ж дня представниками Басейнової лабораторії моніторингу вод та грунтів з водосховища була відібрана проба води та здійснений її аналіз. За результатами проведеного аналізу спостерігається значне перевищення гранично­допустимих концентрацій (ГДК) з деяких показників (амонію сольовому - у З рази; нітритах - у 2,6 рази; фосфатах - у 13 разів; розчиненому кисню - у 4 рази).

Для негайного вжиття заходів щодо виявлення та ліквідації причини загибелі риби БУВР Південного Бугу направило лист та матеріали обстеження до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, оскільки органами водного господарства припинено здійснення заходів з державного контролю.

Санітарне обстеження цієї зони було проведено 26 червня  і держсанепідслужбою області. Начальник управління  держсанепідемслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан повідомив, що  у день перевірки в річці Південний Буг в межах села Бохоники мертва риба відсутня.

В ході перевірки фахівцем ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» відібрані проби води на токсикологічні та санітарно-хімічні показники в наступних місцях:

ГЕС смт. Сутиски (Тиврівський район);
вершина Сутиського водосховища (Тиврівський район);
пантонний міст с. Бохоники (Вінницький район);
нижче скиду ОСК м. Вінниці (смт.Сабарів, вул. Карбишева).

Зразки води знаходяться в роботі, після отримання результатів голову обласної ради Сергія Свитка буде поінформовано додатково.

 

Повернутись Створено: 3 липня 2015 року, 15:14 Переглядів: 1011

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація