Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

В’ячеслав Негода: «Надходження місцевих бюджетів 366 об’єднаних громад склали 6, 3 мільярди гривень» Роздрукувати

В рамках проведення форуму в пленарній дискусії Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода розповів про стан та перспективи удосконалення територіальної організації влади в умовах децентралізації.

– За 9 місяців 2017 року надходження власних доходів місцевих бюджетів 366 об’єднаних територіальних громад склади 6,3 мільярди гривень, що в 1,8 рази більше, порівняно з 9 місяцями 2016 року. Об’єднання громад дозволило збільшити власні доходи бюджетів ОТГ з розрахунку на одного жителя до 2000 гривень. У 30 разів зросла державна підтримка на розвиток територіальних громад та розбудову їхньої інфраструктури. Основними завданнями забезпечення удосконалення влади на місцях залишається формування спроможних громад та упорядкування районного рівня, – зазначив В’ячеслав Негода у своєму виступі.

Перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко проаналізував стан реалізації реформи децентралізації у Вінницькій області.

– На території Вінницької області створено 24 об’єднаних територіальних громади, які об’єднали 76 місцевих рад. До завершення 2017 року буде створено 34 об’єднаних територіальних громад, що об’єднають 101 місцеву раду. Таким чином, частка площі ОТГ становитиме 15 відсотків від загальної площі області. Наразі в 24 ОТГ знаходиться 92 загальноосвітніх навчальних заклади та 88 дошкільних закладів. Розпочали свою роботу три центри надання адміністративних послуг в Немирівській міській, Якушинецькій та Вороновицькій селищних радах, – презентував процеси децентралізації в області Андрій Гижко.

Під час засідання розглянули напрями посилення спроможності місцевих громад, проблеми, перспективи та шляхи впровадження реформи децентралізації в Україні та Вінницькій області.

Народний депутат України Сергій Кудлаєнко ознайомив присутніх з законодавчими основами реформування місцевого самоврядування в Україні.

Крім того, обговорили фінансову децентралізацію місцевого самоврядування, напрями бюджетної політики на 2018 рік, наближення освітніх послуг до громади в рамках Нової української школи.

Також відбулась презентація проектної мережі розвитку об’єктів з надання первинної медичної допомоги (амбулаторні дільниці) та роботи ЦНАПів в умовах децентралізації надання послуг до споживача.

 

Повернутись Створено: 27 жовтня 2017 року, 14:16 Переглядів: 856

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація