Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Вінницька обласна Рада оголосила конкурс  «Комфортні громади»

    Сьогодні, 20 січня, обласна Рада дала старт конкурсу «Комфортні громади». Конкурс відбиратиме проєкти розвитку територіальних громад Вінниччини, і в подальшому реалізація прєктів-переможців фінансуватиметься за кошти обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел. – На завершальному етапі децентралізації на ....

  • Міст Ямпіль-Косеуць будуватимуть

    Питання будівництва мосту «Ямпіль-Косеуць» підняли, зокрема, на зустрічі Президента України Володимира Зеленського і новообраної Президентки Молдови Майї Санду, яка відбулася 12 січня. Будівництво цього мосту є надзвичайно важливим для Вінницької області, яка межує з Молдовою. Для України і Молдови – це стратегічний інфраструктурн ....

  • Вячеслав Соколовий: «Кожен житель навіть найвіддаленішого населеного пункту має отримувати якісні адміністративні, медичні та освітні послуги»

    Розпочалось засідання першої Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради 8 скликання. Обговорюють сьогодні питання організації та діяльності новообраних органів місцевого самоврядування територіальних громад і районів області. Роботу Координаційної ради розпочав голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Він при ....

Вячеслав Соколовий: «ЦНАПи у громадах мають бути і вони будуть» Роздрукувати

– У Вінницю їхати не потрібно ні за чим. Ми зараз нову послугу запроваджуємо – посвідчення водія. А так абсолютно усі послуги надаються у нас, – так розповідає керівниця Центру надання адміністративних послуг Оксана Романюк про роботу установи Якушинецької громади.

Сьогодні ЦНАП у Якушинцях по праву можна назвати одним із кращих на Вінниччині. У центральному офісі мешканці громади можуть отримати 124 адміністративні послуги, у віддалених робочих місцях – 74. І цьому передувала велика робота.

– У 2015 році було ухвалено рішення про те, що ми маємо відкрити «Прозорий офіс», і у 2016 році ми уже запрацювали, – розповідає Оксана Романюк. – Офіс у нас відкрився ще до об’єднання, коли ми були як сільська рада. Коли ми об’єдналися, то вже працювали на повну потужність, тільки були в іншій пристосованій будівлі. А в 2019 році ми вже переїхали в нову будівлю. Фінансування – з коштів сільської ради, районного бюджету, спонсорські. Але потім, коли ми зрозуміли, що потрібно модернізувати роботу, написали заявку на програму U-LEAD і підписали з ними меморандум про співпрацю. Далі уже добудовували приміщення за кошти місцевого бюджету, а меблі, техніку, програмне забезпечення нам надав U-LEAD.

Адміністративні послуги люди повинні отримувати у громадах. Це основна філософія децентралізації і важливий аспект адміністративно-територіальної реформи. Саме тому питання удосконалення роботи існуючих ЦНАПів і створення їх там, де ще немає, питання – нагальне. Якушинці готові ділитися досвідом і заряджати на успіх ті територіальні громади, кому ще доведеться пройти цей шлях.

– ЦНАПи у громадах мають бути і вони будуть. Робота ЦНАПу у Якушинцях, його оснащеність, той перелік послуг, який надають тут, він заслуговує на високу оцінку. Я переконаний, що цю оцінку уже дали люди, які користуються тут набором послуг. Більше того, ми бачимо, що це одне із джерел наповнення бюджету, а якщо правильно організована робота – то це доволі немалі надходження. Громада має з одного боку вишукувати можливості наповнювати бюджет, а з іншого – за рахунок отриманих коштів створювати комфортні умови людям, – зазначив голова обласної Ради Вячеслав Соколовий під час ознайомлення з роботою ЦНАПу у Якушинецькій громаді.

Він також зауважив, що сьогодні завдання обласної Ради – бути одним із надійних партнерів для громад.

– Конкурс територіальних громад, який ми визначили як один із пріоритетів для можливостей розвитку і на який виділено з обласного бюджету 20 мільйонів гривень – це теж для того, щоб допомогти громадам розвиватися. Цей конкурс буде допоміжним інструментом для започаткування роботи Центрів надання адміністративних послуг як однієї з потреб людей, – наголосив Вячеслав Соколовий.

Крім «Прозорого офісу» Якушинецька громада була чи не першою після Вінниці, де створили муніципальну поліцію.

Зараз Якушинці – центр великої громади, яка об’єднала 8 сільських рад і 17 сіл.

Сільський голова Василь Романюк каже, що комунікацію з сусідами почали заздалегідь, не чекаючи адміністративної реформи.

– Із селами, що доєдналися, ми налагодили комунікацію ще до того. На сьогодні ми укрупнили старостинські округи. Дві сільські ради увійшли в один округ. Але залишили там старосту, завжди на місці адміністратор «Прозорого офісу» й інспектор, який постійно на підхваті у старости, якщо той виїздить десь на територію. Старостинський округ завжди відкритий, – розповідає сільський голова.

Територіальним громадам, які після адмінреформи, тільки опинилися на початку шляху Василь Романюк радить не боятися.

– Не боятися, створювати команду фахівців і йти вперед. Для цього органи місцевого самоврядування і створені, щоб надавати якісні послуги населенню, – каже він. – Я знаю, що у нас дуже потужний депутатський корпус в обласній Раді, я в одній команді із більшістю. Думаю, що ми разом однією командою зможемо зробити так, щоб і в регіоні, і на місцях людям жилося краще.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.
 

 

 

Повернутись Створено: 6 січня 2021 року, 10:24 Переглядів: 508

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація