Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Вячеслав Соколовий: «Джуринська та Шаргородська громади отримали 30 ліжок для потреб переселенців» Роздрукувати

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий передав 30 ліжок для потреб внутрішньо переміщених осіб у Джуринську та Шаргородську громади. Зустрічали благодійну допомогу Джуринська сільська голова Галина Попсуй, Шаргородський міський голова Володимир Барецький та секретар Шаргородської міської ради Катерина Кедик.

– Нині в кожній громаді ми бачимо потреби. В тому числі і в Джуринській, і в Шаргородській вони також є. Силами нашої команди Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу нам вдалося забезпечити ці дві громади ліжками для переселенців. Ми знаходимо можливості допомагати, над цим працюють усі, – каже Вячеслав Соколовий. – В Джуринську громаду ми передали 10 ліжок, у Шаргородську – 20. Я радий, що людям буде тепер набагато комфортніше жити. Війна закінчиться, і це все буде слугувати нашим людям, громаді.

Джуринська сільська голова Галина Попсуй розповідає, що в громаді проживає 1147 внутрішньо переміщених осіб, з них – 333 дитини.

– Дуже багато людей приймали транзитом – тисячі, вони приїжджали вночі. Ми зустрічали, годували, давали помитися, і вранці вони їхали далі. Зараз окремі сім’ї повертаюся до своїх домівок, але більшість залишається і живе у нас, – розповідає Галина Попсуй. – За можливістю намагаємося надавати гуманітарну допомогу. Із одягу – те, що люди привозять. Із харчів – те, що вирощується на наших полях. Крім цього, наші сільгоспвиробники заготовили для потреб громади ячмінну і пшеничну крупи, борошно, олію. Усе це теж надаємо внутрішньо переміщеним особам. Допомагають також благодійники. Разом з Міжрегіональним гуманітарним штабом Вячеслав Соколовий організував допомогу. Зокрема, для потреб переселенців ми отримали продуктові набори, предмети першої необхідності, а сьогодні – ще й ліжка.

Шаргородський міський голова Володимир Барецький говорить, що з початком повномасштабного вторгнення Шаргородщина розгорнула цілу мережу приймання внутрішньо переміщених осіб.

– За весь період ми прийняли близько 8 тисяч, нині в громаді проживає 2,5 тисячі переселенців, з них – майже 900 дітей. В основному, люди проживають у приватних будинках, в сім’ях. Люди – в нас гостинні. На сьогодні в нас залучені дитячі садочки. І ось тут в Гибалівці ми обладнали тимчасовий прихисток для переселених осіб. Ми приймаємо людей як рідних, розуміючи їхню ситуацію, приймаємо всім селом. Якщо в будинку проживають переселенці, то всі навколо допомагають – зносять харчі, одяг, підтримують всім необхідним. Тому допомогу, в тому числі й продуктову, яку ми отримуємо від Міжрегіонального гуманітарного штабу, міжнародних організацій, ми розподіляємо для потреб переселенців. Допомагають місцеві сільгоспвиробники, ми сконцентрували в себе на складах і борошно, і крупи трьох видів, і олію, і м'ясо. Намагаємося надавати всю необхідну допомогу.

Вячеслав Соколовий зазначає, що обласна Рада співпрацює з усіма громадами Вінниччини.

– Ми постійно шукаємо можливості допомагати, я дякую усім, хто дотичний до роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу – волонтерам, благодійним фондам, міжнародним партнерам. До цього процесу залучено багато людей: і місцеві жителі, і співробітники міської та обласної рад, які допомагають із фасуванням продуктів. Байдужих немає. В такий час ми повинні бути згуртовані, – підкреслює голова обласної Ради.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 13 травня 2022 року, 11:26

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація