Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Вячеслав Соколовий: Максимально мобілізуємо ресурси для боротьби з ковідом та активізуємо процес вакцинації Роздрукувати

Епідеміологічну ситуацію з поширенням ковід та темпи вакцинації в області обговорили 28 жовтня з головами територіальних громад та райдержадміністрацій на спільній нараді. Участь у нараді взяли голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, його заступник Ігор Івасюк та перша заступниця голови облдержадміністрації Наталя Заболотна.

– Ситуація дуже серйозна. Те, що Вінниччина зараз перебуває в «жовтій зоні», – це, без перебільшення, зусилля і праця усіх, хто до цього дотичний, і найперше - медиків, –  звернувся до присутніх Вячеслав Соколовий. – Важливо, щоб Вінниччина розвивалася – і економічно, і соціально. Перебування в «жовтій зоні» дозволяє дітям навчатися у школах, ходити в дитячі садочки, працювати громадському транспорту, функціонувати економіці, громадам – наповнювати бюджет, а людям - отримувати заробітну плату. І виконавча влада, і місцеве самоврядування повинні спільно вишукувати можливості і координувати свою роботу так, щоб вчасно реагувати на різні виклики. Зараз маємо максимально донести людям інформацію про вакцинацію.

Голова обласної Ради нагадав, що з весни працює моніторингова група із забезпечення коронавірусних лікарень киснем, створена за його ініціативою. Її очолює депутат обласної Ради фаховий медик Ярослав Хребтій. Тоді ця робота дала можливість оперативно реагувати на нестандартні ситуації, тепер – із новою хвилею епідемії – робота моніторингової групи знову активізувалася.

- Обласна рада робить все, щоб підтримати медичну галузь! Завтра на сесію вносимо питання про виділення додаткових понад 5 млн грн на закупівлю ШВЛ. Маю надію, буде одностайна підтримка депутатів, - сказав Вячеслав Соколовий. – Але всі ресурси мають свої межі. Наприклад, якщо раніше використовувалося до 10 тонн, то зараз 12-14 тонн за добу.

Він також звернув увагу на появу підроблених сертифікатів вакцинації.

- Націльте усіх: з цим шуткувати не потрібно, бо це і моральна, і юридична відповідальність, - звернувся до голів громад і районів Вячеслав Соколовий. - Ніхто з тих, хто виписує ці «заячі квитки», не може взяти на гарантувати безпеку життя людей, яким вони роблять таку «послугу». Є цілий комплекс проблем, про які потрібно говорити.

Голова обласної Ради акцентував увагу на тому, що нині потрібно активізувати роботу з інформуванню населення і про користь вакцинації, і про самі вакцини, і про те, де і як можна зробити щеплення. А також звернув увагу на те, що варто було б задіяти додаткові рекламні площі для такої роз’яснювальної кампанії. Адже вакцина – це захист і збереженні життя людей.

Перша заступниця голови облдержадміністрації Наталя Заболотна зазначила, що нинішня хвиля ковіду вирізняється важким перебігом хвороби і та збільшенням кількості хворих, які потребують постійної підтримки в режимі СІПАП і ШВЛ.

- Це реанімаційні ліжка, яких у нас не в такій кількості, яку на сьогодні потребують госпіталізовані. Єдиний шлях – це вакцинація. 94% тих, хто шпиталізований, і тих, хто має важкий перебіг, – невакциновані, - сказала Наталя Заболотна.

Директорка департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації Ольга Задорожна розповіла про стан захворюваності на ковід на Вінниччині, а також про кількість вакцинованих у громадах. За її словами, наразі у Вінницькій області проведено 640 663 щеплення, першу дозу вакцини отримали майже 400 тисяч людей, другу – 277 тисяч. Вона зазначила, що втримувати ситуацію допомагає те, що відкриваються нові ковідні лікарні та створюються додаткові ліжка.  

- Єдиний спосіб уберегти себе, своїх близьких і дітей – це вакцинація. А кількість захворілих дітей зростає. Найбільше завантажена дитяча інфекційна лікарня – понад 70%. Ми будемо розгортати додаткові ліжка дитячої обласної лікарні, вона у нас в резерві. Але вберегти своїх дітей можете ви своїми силами і своїми ресурсами – для цього ви маєте бути вакцинованими, працівники освіти мають бути вакцинованими, медики і усі, хто може принести це захворювання дитині.

Із 8 листопада вводяться нові правила щодо умов роботи установ та організацій. Так, невакцинованих держслужбовців та працівників, для яких МОЗ визначив обов'язковість вакцинації від COVID-19, будуть відстороняти від роботи. Відповідні зміни до постанови КМУ № 1236 оприлюднені на Урядовому порталі.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 28 жовтня 2021 року, 15:10 Переглядів: 472

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація