7 вересня на території вінницького аеропорту розпочала роботу перша регіональна виставка «АгроВінниця». Її учасниками стали понад 200 представників провідних українських і світових виробників сільгосптехніки і устаткування. Учасники виставки презентують найсучасніші технології та інноваційні рішення, які уже застосовуються в агробізнесі та покращують інтенсивність виробництва. Також у програмі - масштабні польові демонстрації роботи техніки, демо-покази різноманітних сільськогосподарських машин.
У відкритті виставки взяли участь Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, голова облдержадміністрації Сергій Борзов.
Організатори виставки - ТОВ «ТД «Промфінінвест», за підтримки Вінницької обласної Ради, Вінницької міської ради та облдержадміністрації.
- Ця виставка повинна мати продовження. Це чуємо і від учасників, і від тих, хто приїхав ознайомитися із технікою та устаткуванням, від наших фермерів. І ми маємо це підтримувати, - сказав на відкритті агровиставки голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. - Питання проведення такої виставки уже назріло давно, адже Вінниччина входить у ТОП-5 найпотужніших аграрних регіонів. Важливо, що ми маємо зручне логістичне розташування. Сьогоднішній день дозволить багатьом зав’язати ділові і партнерські стосунки. А сам захід покликаний допомогти нашому аграрному сектору стати більш високотехнологічним і отримувати високі результати виробництва. Відтак ми будемо мати розвиток і аграрного сектору, усього Вінницького регіону. А це і працевлаштування, і податки, це і участь у розвитку інфраструктури міст сіл і селищ.
Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що проведення агровиставки такого масштабу – знакова подія для усього регіону.
- Ми достатньо серйозно працюємо над тим, щоб з інноваційної точки зору аграрний сектор у Вінницькій області розвивався. Вінницька міська рада разом з аграрним університетом створили Агрохаб, щоб було можливо застосовувати найновіші технології, які сьогодні використовуються у сільському господарстві. Зрозуміло, що це все питання не одного дня. Але дорогу подолає той, хто йде. Тому робимо усе для того, щоб Вінниця і Вінницькій регіон були найкращим. І ця виставка має бути на постійній основі.
За словами Олександра Погребного, організатора виставки, в Україні нині відбувається близько 100 різних аграрних заходів.
- Сьогоднішню виставку сміливо можна зарахувати до ТОП-5. Кінцеві результати будемо бачити уже після закінчення виставки, коли поспілкуємося з учасниками, запитаємо, скільки у них було контрактів, яка була кількість людей. Словом, коли підіб’ємо підсумки, - розповів він.
У перший день роботи виставки відбулася конференція «Аграрна галузь Вінниччини: стан та перспективи розвитку». У рамках цього заходу заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач розповів про стан розвитку агропромислового комплексу Вінницької області. Також відбулися презентації Агрохабу та агрокластеру «Агровін», створеного у рамках проєкту децентралізованої співпраці МСЗ Франції.
Агрокластер презентувала виконавча директорка Ірина Насадюк, Агрохаб – проректорка з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та міжнародної діяльності Вінницького національного аграрного університету.
- Технології, наука, їх практичне застосування повинні йти разом, - звернувся до присутніх голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – Сьогоднішня наша конференція покликана в першу чергу для того, щоб об’єднати зусилля виробників і дати поштовх для розвитку нашої аграрної галузі в подальшому. У залі практики – середні, малі, великі фермерські господарства Вінниччини. І краще за вас ніхто не знає потреби цієї галузі. Тому, зважаючи на виклики сьогодення, практики мають говорити з науковцями і спільно знаходити шляхи до реалізації успішних проєктів. Є досвід інших країн, де агрокластери і агрохаби відіграють важливу роль в розвитку цього сектора економіки.
Виставка «АгроВінниця» триватиме із 7 по 9 вересня.
Довідково
15 квітня 2021 року сім підприємств агропромислового комплексу та аграрної науки Вінницької області ініціювали підписання Меморандуму про створення комунікаційної платформи для розвитку як власного бізнесу, так і аграрної галузі в цілому. До цієї групи-ініціаторів увійшли – ТОВ «Діброва і К», ТОВ «Агропослугтранссервіс», ТОВ «Аграна Фрут Україна», ТОВ «Органік Д», ПрАТ «Вінницька харчосмакова фабрика», Вінницький національний аграрний університет, Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН.
Поштовхом до такого кроку стала реалізація у Вінницькій області проєкту децентралізованого співробітництва м. Вінниці й м. Діжон та Вінницької області й регіону Бургундія Франш-Конте (Французька Республіка) за сприяння та методологічної підтримки компанії «BETEN INGENIERIE» й Асоціації Vitagora. Був укладений Меморандум про створення інноваційного агропромислового кластера «AgroVin».