Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Вячеслав Соколовий провів розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування Роздрукувати

21 березня відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради. Засідання провів голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Участь у засіданні взяли начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов і їхні заступники, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, голови районних рад, сільські, селищні, міські голови, голови постійних комісій обласної Ради.

Відкриваючи засідання Координаційної ради, Вячеслав Соколовий зазначив,  що засідання відбувається на 391 добу героїчного протистояння українського народу російським загарбникам.

 – Іде другий рік повномасштабної війни. Основним завданням органів місцевого самоврядування Вінниччини залишається допомога ЗСУ та забезпечення надійного тилу! – зазначив голова обласної Ради, –  Дякую всім територіальним громадам, які підтримують усі ініціативи обласної Ради, обласної військової адміністрації, Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу та реалізують свої та постійно надають допомогу нашим військовим. Дякую всім, хто підтримує внутрішньо переміщених осіб та допомагає встати на ноги релокованим підприємствам і закладам.

Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов відзначив злагоджену роботу та згуртованість громад у 2022 році.

– Дякуючи нашим ЗСУ та силам оборони, на території області не велося активних бойових дій, але регіон потерпав від обстрілів. Руйнувань зазнавали об’єкти критичної інфраструктури. Нам вдалося переформатувати роботу закладів охорони здоров’я та соціальних закладів, – сказав Сергій Борзов. – Бажаю надалі так злагоджено працювати, щоб ми могли подолати будь-які виклики під час війни.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що нині необхідно зосередити увагу громад на підготовці команд з написання проєктів розвитку територій.

– В перші тижні війни основний тягар усіх викликів ліг на місцеве самоврядування. Можна констатувати сьогодні, що кожний із нас з цими викликами достойно справився, – зазначив Сергій Моргунов. – Це  стосується і переселенців, і релокованих підприємств, підготовки до опалювального сезону, допомоги бізнесу, підтримки Збройних Сил і сил територіальної оборони.

Учасники засідання затвердили порядок денний із двох  питань:

– Про виконання Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області за 2022 рік. Стратегічні цілі та основні пріоритети соціально-економічного розвитку Вінницької області у 2023 році;

– Про виконання зведеного бюджету Вінницької області за 2022 рік. Основні показники та пріоритети зведеного бюджету Вінницької області на 2023 рік. 

Із інформацією  щодо виконання Програми економічного і соціального розвитку за минулий рік та стратегічні цілі й пріоритети 2023 року виступили директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку обласної військової адміністрації Ігор Цехановський і голова постійної комісії з питань інвестицій, стратегічного розвитку та місцевого самоврядування Владислав Скальський.

Про виконання зведеного бюджету Вінницької області за 2022 рік і пріоритети на поточний рік поінформували директор Департаменту фінансів обласної військової адміністрації Микола Копачевський і голова постійної комісії з питань економіки, фінансів та бюджету Галина Якубович.

Враховуючи узгоджені пропозиції представників органів місцевого самоврядування та обласної військової адміністрації, Координаційна рада ухвалила низку рішень з розглянутих питань.

Зокрема:

– направити Звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо відшкодування з державного бюджету місцевим бюджетам компенсації з різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги;

– направити Звернення до Кабінету Міністрів України з пропозицією внести зміни до постанови №590 і підвищити пріоритетність оплати послуг з виготовлення проєктно-кошторисної документації для будівництва об’єктів, які є вкрай важливими для відновлення територіальних громад. Нині ці видатки – в третій черзі, але без цього неможливо забезпечити відновлення громад.

– рекомендувати головам районних рад, сільським, селищним, міським головам провести моніторинг реалізації стратегій розвитку територіальних громад та внести відповідні зміни з урахуванням вимог воєнного стану та повоєнного відновлення територій;

– рекомендувати Вінницькій обласній Раді підготувати зміни до Програми розвитку місцевого самоврядування у Вінницькій області «УСПІШНІ СИЛЬНІ ГРОМАДИ» на 2018-2025 роки» та здійснити аналіз умов проведення конкурсу обласної Ради «Комфортні громади». За результатами внести зміни до положення про конкурс з метою актуалізації основних напрямів, за якими розробляються проєкти, відповідно до пріоритетів розвитку громад в умовах воєнного стану.

Повернутись Створено: 21 березня 2023 року, 13:07

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація