Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Вячеслав Соколовий став учасником круглого столу щодо діяльності органів публічної влади у воєнний та повоєнний період Роздрукувати

23 червня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий взяв участь в онлайн засіданні круглого столу на тему: «Політичні, правові та організаційні проблеми діяльності органів публічної влади та публічних службовців у воєнний та повоєнний період».

Захід відбувся на базі Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського за участі ДНУ «Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України», Міжнародного управління національного агентства України з питань державної служби у Вінницькій, Житомирській, Хмельницькій областях, Інституту післядипломної освіти та довузівської підготовки Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника, Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області, Управління державної міграційної служби у Вінницькій області, Вінницької обласної військової адміністрації.

Вячеслав Соколовий зазначив, що в умовах воєнного стану обласна Рада вже продемонструвала свою ефективність у здійсненні повноважень щодо посилення обороноздатності держави та забезпечення безпеки територій.

– Війна змінила всі сфери суспільного життя країни. Місцеве самоврядування не було до цього адаптоване, нині громади виконують не властиві їм функції. Але в умовах воєнного стану обласна Рада вже продемонструвала свою ефективність у здійсненні повноважень щодо посилення обороноздатності держави та забезпечення безпеки територій, – зазначив Вячеслав Соколовий. – Сьогодні важливо максимально зберегти ритм роботи громад області, застабілізувати економіку та одночасно допомагати нашим військовим і приділити максимум уваги внутрішньо переміщеним особам.

Нині на Вінниччині постійно перебуває понад 176 тисяч внутрішньо переміщених осіб,  із них – майже 52 тисячі дітей. Голова обласної Ради зазначив, що силами обласної та Вінницької міської рад було створено Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб, який очолив Володимир Гройсман. Більшість депутатів обласної та місцевих рад є координаторами Штабу. Багато міжнародних організацій стали партнерами Міжрегіонального штабу.

– Ще один важливий напрям діяльності обласної Ради – економічний, який включає релокацію підприємств. Загалом, на Вінниччині громади прийняли близько 40 підприємств. Із них  25 – до обласного центру, інші – в громади області, – каже Вячеслав Соколовий. – Надання приміщень, цехів, складів, розміщення працівників, які прибули з виробничими потужностями підприємств на територію області – усе це потребує допомоги місцевої влади.

Вячеслав Соколовий зазначив, що після завершення воєнного стану місцеве самоврядування повинно розвиватися далі, але в прогнозованих умовах, з фінансовими ресурсами, чіткою податковою базою. Необхідно акцентуватися на внесенні змін до Конституції України для завершення децентралізації.

Голова обласної Ради зазначив, що нині є можливість підготувати та узгодити всі необхідні нормативно-правові акти – працює робоча група з відновлення України, яка створена відповідно до Указу Президента.

– В переліку своїх завдань вона має і це питання, – сказав Вячеслав Соколовий. – Тому, на мій погляд, ключовими аспектами змін до Конституції повинні стати закріплені фінансові, бюджетні та податкові гарантії для місцевого самоврядування; створені виконавчі комітети та виконавчі органи обласних рад; збереження на рівні муніципалітету модель виборної посадової особи, яка очолює виконавчий орган муніципальної ради та головує на засіданнях відповідної ради; перетворення облдержадміністрацій в органи префектурного типу з чіткими наглядовими повноваженнями.

Під час онлайн засідання обговорили організаційно-правові засади органів публічної влади в умовах воєнного стану, діяльність публічних службовців в умовах війни, закордонний досвід організації діяльності органів публічної влади та публічної служби в умовах війни, компетенції органів місцевого самоврядування та особливостей управління територіальними громадами в умовах воєнного стану та окупації.

Повернутись Створено: 23 червня 2022 року, 13:32 Переглядів: 596

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація