Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Вячеслав Соколовий взяв участь у круглому столі «Прозорість місцевого самоврядування як складова процесу децентралізації» Роздрукувати

30 квітня Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів круглий стіл «Прозорість місцевого самоврядування як складова процесу децентралізації. Практика сьогодення. Шляхи розвитку». Зустріч відбулася в м.Житомир у форматах офлайн та онлайн.

Учасниками круглого столу стали народні депутати України, представники органів державної влади й місцевого самоврядування та їх провідних асоціацій, представники вітчизняних  і міжнародних організацій, експерти. Вінниччину представив голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

На заході обговорили Закон «Про внесення змін до Закону  України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування», із презентацією якого виступив перший заступник голови Комітету  з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Роман Лозинський. Зокрема, в ході дискусії йшлося про прозорість місцевого самоврядування як невід`ємної складової реформи з децентралізації; сучасний стан та пріоритетні напрями для посилення відкритості в діяльності органів місцевого самоврядування; роль відкритості та прозорості у забезпеченні ефективного управління на місцях.

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий у своєму виступі зазначив, що прозорість роботи органів місцевого самоврядування та децентралізація – це взаємопов`язані речі.

-  У цілому ми підтримуємо зміни до Закону «Про місцеве самоврядування» в частині забезпечення його прозорості, - сказав Вячеслав Соколовий. -  Для Вінницької обласної Ради це органічні, навіть традиційні норми, яких ми постійно дотримуємося протягом всієї нашої каденції.  Зокрема, відбувається відеофіксація  та оприлюднення пленарних засідань і засідань робочих груп; публікуються проєкти порядків денних, висновки, рекомендації та протоколи засідань постійних комісій, а також інформація щодо інвентаризації майна тощо.

Вячеслав Соколовий зауважив, що  Вінницька обласна Рада, за даними Міжнародного центру перспективних досліджень,  постійно входить до трійки найпрозоріших обласних рад України.

-  Презентовані сьогодні зміни щодо прозорості до Закону «Про місцеве самоврядування» –  доцільні та потрібні, - наголосив голова обласної Ради. – Чекаємо й на інші. У воєнний час маємо низку проблем через відсутність законодавчої бази для того, щоб органи місцевого самоврядування могли спрямовувати видатки місцевих бюджетів на потреби ЗСУ. Сподіваємося, що відповідні законопроєкти  будуть проголосовані у Верховній Раді вже найближчим часом.

Модератор круглого столу народний депутат Роман Лозинський додав, що з цими змінами (йдеться про законопроєкт 9559-д і зміни до Бюджетного кодексу 9560-1) «запізнилися на півтора року», але нині над ними посилено працюють у парламентських комітетах.

Довідково. Круглий стіл відбувся за сприяння та підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Повернутись Створено: 30 квітня 2024 року, 15:37

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація