Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Вінницька обласна Рада оголосила конкурс  «Комфортні громади»

    Сьогодні, 20 січня, обласна Рада дала старт конкурсу «Комфортні громади». Конкурс відбиратиме проєкти розвитку територіальних громад Вінниччини, і в подальшому реалізація прєктів-переможців фінансуватиметься за кошти обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел. – На завершальному етапі децентралізації на ....

  • Міст Ямпіль-Косеуць будуватимуть

    Питання будівництва мосту «Ямпіль-Косеуць» підняли, зокрема, на зустрічі Президента України Володимира Зеленського і новообраної Президентки Молдови Майї Санду, яка відбулася 12 січня. Будівництво цього мосту є надзвичайно важливим для Вінницької області, яка межує з Молдовою. Для України і Молдови – це стратегічний інфраструктурн ....

  • Вячеслав Соколовий: «Кожен житель навіть найвіддаленішого населеного пункту має отримувати якісні адміністративні, медичні та освітні послуги»

    Розпочалось засідання першої Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради 8 скликання. Обговорюють сьогодні питання організації та діяльності новообраних органів місцевого самоврядування територіальних громад і районів області. Роботу Координаційної ради розпочав голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Він при ....

Вячеслав Соколовий: «Застосування телемедицини дозволить забезпечити оперативний процес лікування, аби не втратити час для порятунку хворого» Роздрукувати

Наприкінці грудня 2020 року комунальне некомерційне підприємство Вінницької обласної Ради «Територіальне медичне об’єднання «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» отримало обладнання на 15 робочих місць для телемедицини у Вінницькій області. На це Кабінет Міністрів виділив  278 млн грн і 2 млн грн – обласний бюджет.

– Обладнання на 10 робочих місць заплановано відвантажити в районні опорні лікарні та 5 залишається в обласному центрі: в обласній лікарні ім. Пирогова, психіатричній лікарні ім. Ющенка, лікарні швидкої медичної допомоги, дитячій обласній лікарні та центрі медицини катастроф, – повідомив керівник  обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Пірникоза. – Однак, маємо проблему з приміщенням для розміщення цього дороговартісного обладнання.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий приїхав ознайомитися з ситуацією та якомога швидше вирішити її.

– Вже наприкінці квітня ми зможемо поставляти обладнання для телемедицини в опорні лікарні області, – повідомив заступник директора з технічних питань Олег Сидоров. – Маємо сертифіковане за  європейськими стандартами програмне забезпечення, яке допоможе у максимально короткі строки надавати допомогу хворим. Зараз лікарі консультують своїх колег телефоном, а це обладнання, має камери з високою роздільною здатністю, що дозволить проводити операції, забезпечуючи якісне зображення над операційним столом.

Для переходу на медичне обслуговування за стандартами телемедицини  комунальне підприємство потребує додаткових площ.

– Необхідно приміщення, у якому розмістилися б навчально-тренувальний центр, відділення телемедицини та адміністративно-господарський блок з серверною, – продовжує Анатолій Пірникоза. – На сьогодні ми приймаємо близько 1000 вхідних консультативних  запитів по лінії кардіології, пульмонології, ендокринології, дерматовенерелогії. Крім того, у нас є лікарі-парамедики широкого профілю, які мають сертифікати міжнародних навчань за стандартами Євросоюзу. Вони готові проводити навчання, але немає площ. Також надаємо консультативно-медичну допомогу, займаємось транспортуванням хворих у лікарняні заклади за межі області. Надаємо психологічну допомогу  та саме у нас відбувається збір інформації під час надзвичайних ситуацій, як, наприклад, вибухи в Калинівці або повінь у Могилеві-Подільському.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що є кілька варіантів стосовно площ, які необхідно якнайшвидше розглянути.  

– Я приємно вражений обсягом роботи, у яких задіяні працівники обласного центру медицини катастроф, тому необхідно максимально пришвидшити процес передачі стійок телемедицини  та вирішити питання з приміщенням. Є певне бачення і зовсім небагато часу, щоб вийти на рішення, – зазначив Вячеслав Петрович. – Застосування телемедицини дозволить забезпечити оперативний процес лікування, аби не втратити час для порятунку хворого. Телемедицина повинна найшвидше запрацювати в області і з нас мають брати приклад. Робитимемо все, щоб жителі Вінниччини змогли скористатися технологіями сучасної телемедицини.

 

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

 

 

 

 

 

 

 

Повернутись Створено: 13 січня 2021 року, 14:11 Переглядів: 278

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація