Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Взаємодія заради результату Роздрукувати

Представники влади і третього сектора налагоджують грантову співпрацю

24 січня за ініціативи обласної Ради відбувся круглий стіл «Шляхи і методи активізації грантової діяльності у Вінницькій області» за участю представників управлінь облдержадміністрації і громадських організацій.
Круглий стіл відкрила голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету Наталія Гетце, яка зазначила, що зустріч саме у такому форматі повинна сприяти посиленню координації діяльності усіх зацікавлених сторін у провадженні грантової роботи.
Вона додала, що часто громадським організаціям не вистачає власного ресурсу на проекти, що вимагає тісної і злагодженої співпраці із місцевими органами виконавчої влади і місцевого самоврядування.
– Обласною Радою уже зроблено перший крок в напрямку координації діяльності органів влади і громадських організацій – це визначення координаторів з грантової діяльності від управлінь облдержадміністрації. Дані координатори повинні будуть надавати інформаційну, методичну і організаційну допомогу громадським організаціям у процесі написання та адміністрування грантових проектів. Це має підвищити як якісний рівень підготовки самих проектів, так і збільшити кількість донорських коштів, залучених в економіку області, – зауважила Наталія Гетце.
Про досвід Головного управління економіки облдержадміністрації у адмініструванні грантових проектів розповів перший заступник начальника Володимир Репей, який підкреслив, що запорукою успішності написаних грантових проектів є їх взаємозв’язок зі стратегією і програми соціально-економічного розвитку регіону. Він також наголосив, що досвід управління у адмініструванні таких проектів як Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні DESPRO» та «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» (ПРООН) може бути використаний і успішно поширений серед інших управлінь і громадських організацій.
Можливості Ресурсного центру ГУРТ для розвитку інститутів громадянського суспільства презентував гість із Києва, керівник напрямку «Суспільна інформація» даного центру Тарас Тимчук. Він поінформував, що інформаційний портал ГУРТ є своєрідним майданчиком, на якому громадські організації можуть знаходити корисну інформацію про програми донорських організацій, заходи, які відбуваються у «третьому секторі», а також обговорити актуальні проблеми реалізації грантових проектів і знайти партнерів.
Заступник голови ВО МГО «Україна-Польща-Німеччина» Андрій Кавунець у своєму виступі зупинився на проблемах, які існують у взаємодії управлінь облдержадміністрації і громадських організацій. Він звернув увагу на досвід інших країн, зокрема Румунії, у якій існує практика закріплення за працівниками органів виконавчої влади обов’язків з підготовки й адмініструванню грантових проектів. Андрій Кавунець висловив побажання, щоб дана практика була поширена й у Вінницькій області, що забезпечить додаткове надходження грантових ресурсів і покращить стан економіки нашого регіону.

 

Повернутись Створено: 25 січня 2013 року, 00:00 Переглядів: 821

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація