Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Вже вдруге на Вінниччині відбувся дитячо-юнацький табір «Героїв УПА» Роздрукувати

З 6 по 10 червня поблизу с. Микулинці Літинського району відбувся дитячо-юнацький спортивно-патріотичний табір «Героїв УПА». Головна мета і завдання таборування – національно-патріотичне виховання дітей і молоді, її фізично-спортивний та військовий вишкіл, поширення серед молоді Літинщини і Вінниччини в цілому історичної правди про український визвольний рух, вшанування командира - полковника Омеляна Грабця «Батька» та бійців групи УПА-Південь, які героїчно загинули в бою з каральними більшовицькими військами НКВС 10 червня 1944 року біля с. Микулинці.

Ініціатором та засновником табору «Героїв УПА» для дітей та юнацтва став депутат обласної Ради, член постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Володимир Барцьось. Як і минулого року, табір проведено відповідно до Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей і молоді на 2017-2020 роки.

Організаторами табору «Героїв УПА» виступили отамани Літинської козацької сотні Іван Приймак та Юрій Андрікевич. Підтримку в проведенні заходу надали Літинська райдержадміністрація, Департамент соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації, Микулинецька сільська рада та Микулинецька ЗОШ І-ІІІ ст., Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Вінницькій області, Хмільницька спілка учасників АТО.

Учасниками таборування стали учні та вчителі фізкультури різних сільських шкіл Літинського району та смт Літина, м. Хмільника. Програма табору була насиченою: учасників таборування поділили на рої та чоти, обравши командирів, навчали виживання в лісі в екстремальних умовах, провели просвітницькі заняття про бойовий шлях ОУН і УПА на Вінниччині, навчали орієнтування на місцевості, провели заняття з бойового гопака, першої медичної допомоги, здорового способу життя, поводження у разі виникнення надзвичайних ситуацій, військові ігри, нічні чергування тощо. А біля вечірньої ватри таборовики спілкувалися у гурті однодумців, співали українських повстанських та козацьких пісень. Табір відбувся організовано та дисципліновано, в порівнянні з минулим роком було більше учасників та змістовніша програма.

Особливим гостем у таборі був син командира УПА-Південь, полковника Омеляна Грабця «Батька» пан Любомир та його внук Мирослав, які прибули з Коломиї Івано-Франківської області для участі у вишколі. Активну участь в таборовому житті взяв депутат обласної Ради Володимир Барцьось, який два дні перебував у таборі разом із його учасниками.

10 червня після завершення таборування в с. Микулинці відбулися традиційні урочистості з вшанування бійців групи УПА-Південь та їхнього командира, полковника Омеляна Грабця «Батька». Усі учасники табору та гості із Літина, Хмільника, Вінниці рушили центром села Микулинці до місця бою і загибелі повстанців, де стоїть символічний хрест. Співаючи повстанських пісень, в однострої, з Державним і червоно-чорним прапорами, вигукуючи патріотичні гасла, таборовики пішки прибули до місця бою. Гуртом виконали Державний Гімн України, вшанували повстанців хвилиною мовчання, виступили з промовами в честь Лицарів ОУН і  УПА, відзначили таборовиків подяками та подарунками. Кожному учаснику таборування було подаровано червоно-чорний прапор УПА, співанки, книги про визвольний рух в період Другої світової війни та футболку з логотипом табору.

– Ви – українська молодь – маєте пам’ятати, що є нащадками нації героїв: Святослава Хороброго, Івана Богуна, Данила Нечая, Івана Гонти, січових стрільців, воїнів УНР, ОУН і УПА, Героїв Небесної Сотні, сучасних героїв російсько-української війни, – звернувся до учасників вшанування депутат обласної Ради Володимир Барцьось. – Хай участь у таборі «Героїв УПА» стане важливим кроком до вашого змужніння і служіння Україні. Гідно продовжуйте славні традиції українського війська на прикладах звитяг армії нескорених – Армії УПА, яка успішно боролася без будь-якої підтримки ззовні із двома окупаційними режимами – гітлерівським і сталінським за українську самостійну соборну державу.  

Володимир Барцьось подарував представникам шкіл з Літинського і Хмільницького районів книги Романа Коваля та історичного клубу «Холодний Яр» про нашого героїчного отамана Якова «Орла» Гальчевського, який боровся за волю України проти більшовицьких окупантів на Вінниччині до 1925 року.

Довідка. 10 червня 1944 року поблизу с. Микулинці кілька десятків бійців групи УПА-Південь на чолі з командиром, полковником Омеляном Грабцем «Батьком» було оточено 189, 193, 209 батальйонами та 11 залізничним полком внутрішніх військ НКВС, які мали знищити українських вояків. В густих лозах над річкою Згар на невеликому острівці українські повстанці вирішили пробиватися з оточення. Після донесення сексота Зайцева загін Омеляна Грабця оточили саме тут. Грабець наказав пробиватися з оточення, а сам залишився прикривати відступ своїх вояків кулеметом. Вирватись із оточення вдалося лише кільком бійцям, серед яких була і дівчина, решта загинули героїчно в бою, в тому числі, і Омелян Грабець. Тіло командира енкаведисти відвезли в Літин і показували на пострах місцевому населенню, тримали кілька днів як "приманку", розраховуючи на напад повстанців. Згодом відвезли у невідомому напрямку і закопали. Місце поховання славетного командира повстанців Вінниччини Омеляна Грабця досі не встановлено. На сьогодні у Вінниці і Літині іменем Омеляна Грабця названо вулиці, а у Літині встановлено меморіальну дошку.

Повернутись Створено: 12 червня 2018 року, 10:19 Переглядів: 869

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація