Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Як спільними зусиллями місцевої влади, громади та інвесторів розвивається село на Вінниччині Роздрукувати

Село Ольгопіль Чечельницького району з робочим візитом 21 листопада відвідав заступник голови обласної Ради Ігор Хміль. Він зустрівся з сільським головою Петром Козорізом, директором Ольгопільської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Віктором Кікавським, завідувачем Ольгопільського краєзнавчого музею Валентиною Бондар та депутатом обласної Ради Павлом Каленичем.

Директор школи Віктор Кікавський звернувся до заступника голови обласної Ради з проханням допомогти із заміною старої шиферної покрівлі приміщення навчального закладу. В селі порахували, що на перекриття даху, його утеплення та встановлення гідробар’єру необхідно 1 млн 800 тис. грн. Ця сума навіть з урахуванням фінансової допомоги інвесторів є непідйомною для сільської ради. Оскільки сума є значно більшою, ніж того передбачають обласні конкурси з розвитку територіальних громад, Ігор Хміль порадив заявникам звернутися до Державного фонду регіонального розвитку.

Ольгопіль – село з багатою історією. Громада подбала про збереження культурного надбання, відкривши краєзнавчий музей в минулому столітті. У квітні цього року музей переїхав до реконструйованого приміщення. За словами завідувачки краєзнавчого музею Валентини Бондар, вже запіврокуна екскурсії побували близько 6 тисяч відвідувачів. Ігор Хміль разом з депутатом обласної Ради Павлом Каленичем також оглянули музейні експонати. Серед них окреме місце займають нагороди і подяки Павлу Євгенійовичу Каленичу, як меценату.

Ігор Хміль не приховував своє захоплення рівнем роботи музею в глибинці Вінницької області. Свої враження залишив у книзі відгуків.

В Ольгополі є також гарна навчальна позакласна база – єдина в районі станція юних натуралістів.

Сільський голова Петро Козоріз показав також заступнику голови обласної Ради тренажерний комплекс. Навесні його вже мають ввести в експлуатацію. Все обладнання закуплено, залишилось завершити незначні ремонтні роботи.

–  В Ольгополі проживає понад три тисячі населення, маємо 286 школярів та 131 дошколярика, – розповів Петро Козоріз. – Молоді багато, є у нас гарний спортивний майданчик, але вирішили зробити ще тренажерний комплекс з відповідним обладнанням та місце для занять йогою, фітнесом.

– Ольгопіль – гарний приклад перспективної громади, – зазначив Ігор Хміль. – Ми побачили, як спільними зусиллями місцевої влади, активної громади та меценатів й інвесторів село процвітає. Тут створені умови для зайнятості молоді, розвитку талантів, працюють підприємства та створюються робочі місця. Єдине, що розчарувало – це територіальне відокремлене спеціалізоване відділення Комаргородського вищого професійного училища. Раніше це був потужний навчальний заклад на понад 600 студентів. Нині тут навчається лише 75учнів. Готують їх за спеціальностями тракторист та водій-електрик. Раніше було значно більше виробничих спеціальностей, кілька навчальних корпусів і окремо гуртожиток для хлопців та дівчат. 250 га землі знаходиться у власності навчального закладу, проте, навчальна база потребує оновлення. Все в приміщенні з часів радянської епохи. Навіть в бібліотеці залишилися підручники радянських часів за тими спеціальностями, яких вже тут давно не навчають.

– Але приємно, що село загалом активно розвивається, – підсумував Ігор Хміль.

Повернутись Створено: 22 листопада 2018 року, 17:22 Переглядів: 1616

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація