Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Як зберігаються обмінні фонди у підвальному приміщенні обласної бібліотеки перевіряли депутати Роздрукувати

Чи ефективно використовуються підвальні приміщення, які обласна Рада передала в оренду Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К.А. Тімірязєва, сьогодні з’ясовували депутати обласної Ради, члени робочої комісії з питань обліку та ефективності  використання комунального майна  спільної власності територіальних громад Вінницької області.

На одному із засідань комісії депутатами було запропоновано звільнити приміщення Вінницької обласної наукової медичної бібліотеки Центру спортивної медицини та лікувальної фізкультури з переходом її на вільні площі за адресою Соборна, 70 в літній період, коли там мало читачів. І віддати приміщення у використання під центр спортивної медицини. Відповідний проект рішення вчора, 23 травня, був опублікований на офіційному сайті Вінницької обласної Ради.

– Потреба така назріла у зв’язку з недостатньою ефективністю використання комунального майна, – пояснює депутат обласної Ради, член комісії з питань обліку та ефективності  використання комунального майна  спільної власності територіальних громад Вінницької області Андрій Вигонюк. – Центр спортивної медицини та лікувальної фізкультури, який колись був взагалі окремим закладом, де є чималий штат працівників, тісниться на 40 квадратних метрах і в них є потреба у розширенні площ без відриву від бази, де знаходиться лабораторна і діагностично-інструментальна частина. Таким приміщенням може бути тільки приміщення медичної бібліотеки. Водночас, питання перенесення медичної бібліотеки Центру спортивної медицини та лікувальної фізкультури давно вже підіймалося. Йшлося про поєднання територіально медичної бібліотеки з бібліотекою «тімірязєвкою». Про скорочення чи ліквідацію структур мова не йде.

Директорка Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва Лариса Сеник висловила особисте занепокоєння з приводу проекту рішення про Вінницьку обласну наукову медичну бібліотеку.

– У підвальному приміщенні відділу економіки і новітніх технологій у нас зберігаються обмінні фонди, які не стоять на балансі нашої бібліотеки, – пояснює Лариса Сеник. – Це підвальне приміщення має незадовільні умови для зберігання наших фондів. Нам тут не дуже зручно, тут – підвищена вологість. Нам немає куди подіти ці всі книги. Ми не маємо права тут проводити ніяких ремонтних робіт, оскільки приміщення ми орендуємо.

На питання депутатів, чому у фондах і досі зберігається заборонена література, Лариса Сеник відповіла:

– Бібліотека – головний депозитарій області, ми маємо зберігати всю літературу для науковців, незалежно від епохи та періоду виходу. Ми не випускаємо літературу, прикладом, яка підлягає декомунізації, читачам у вільний доступ. Але ми – єдина книгозбірня в області, яка має право зберігати і зобов’язані зберігати всю цю літературу.

В ході обговорень директорка обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва Лариса Сеник пообіцяла депутатам обласної Ради вивчити документи і надати необхідну інформацію для здійснення заходів, яких вимагає комісія з питань обліку та ефективності  використання комунального майна  спільної власності територіальних громад Вінницької області.

– Ми готові потіснитися, перевести наш фонд в інші приміщення, – зазначила Лариса Сеник. – Ми надамо вам інформацію про площу, яка нам буде необхідною для збереження обмінних фондів. Ми вивчимо питання об’єднання відділу економіки і новітніх технологій обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва з Вінницькою обласною науковою медичною бібліотекою.

Наступне засідання комісії з ефективного використання майна відбудеться у вівторок, 28 травня.

Повернутись Створено: 24 травня 2019 року, 16:24 Переглядів: 428

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація