Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Ян Томбінський: «Головний потенціал України в об’єднаній Європі – людський» Роздрукувати

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський вважає, що Україна є для Європи не менш цікавим і потрібним партнером, ніж Європа для України. Про це Посол говорив, зокрема, під час зустрічі зі студентами Вінницького національного технічного університету, в рамках свого перебування у Вінниці 25 вересня.

– Коли я вперше прибув до України, я подивився, який потенціал має Україна для об’єднаної Європи? І побачив – це людський потенціал, – сказав Ян Томбінський.

Глава євромісії під час спілкування з молоддю багато говорив про асоційоване членство України в ЄС. Зокрема, він вказав на суто українські загрози, які можуть завадити факту асоціювання відбутися. Це – недосконале виборче законодавство, непрозора юрисдикція, вибіркове правосуддя.

Крім того, дипломат чітко роз’яснив студентам, що асоціація з ЄС – це ще не гарантія членства в Союзі.

– В Польщі минуло 10 років від її асоційованого членства до об’єднання з ЄС. Туреччина – 50 років асоційований член, але й досі не видно перспективи її членства. Звичайно, я не бажаю цього Україні. Але все буде залежати від вас, – підкреслив Ян Томбінський.

Посол також відповів на запитання студентської аудиторії щодо політичного тиску Росії на Україну, у зв’язку із проєвропейським курсом останньої.

– Це неможливо, щоб інша країна впливала на рішення суверенної держави і вказувала шлях її розвитку, – прокоментував дипломат.

Він також додав, що у разі підписання угоди про асоціацію, вона ніяк не відобразиться на візовому режимі між Україною та країнами Євросоюзу. За словами Посла, «це два паралельних процеси», але політика ЄС відома – щоб у його межах віз не було.

 

Повернутись Створено: 26 вересня 2013 року, 12:32 Переглядів: 1751

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація