23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

З ініціативи голови обласної Ради Сергія Свитка відбувся круглий стіл із підприємцями області Роздрукувати

20 листопада в приміщенні обласної Ради з ініціативи голови обласної Ради Сергія Свитка відбувся круглий стіл “Мале та середнє підприємництво: проблеми та перспективи розвитку” між керівництвом обласної Ради, підприємцями області і громадськими організаціями, які представляють їхні інтереси. Мета круглого столу – обговорити за участю підприємців та громадських організацій проблемні питання, які існують у галузі малого і середнього бізнесу області та запропонувати конкретні пропозиції до їхнього вирішення.

Зі сторони обласної влади на круглому столі були присутні: голова обласної Ради Сергій Свитко, перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, голови постійних комісій і депутати обласної Ради, директор Департаменту регіонального економічного розвитку облдержадміністрації Олександр Якубик.

Підприємців області представляли: голова правління громадської організації „Обласна спілка підприємців „Стіна” Олександр Печалін, голова асоціації фермерів та приватних землевласників Вінницької області Інна Кухарчук, голова Вінницького обласного осередку Спілки сприяння зеленому туризму в Україні Оксана Бас, голова правління Вінницької обласної громадської організації „Регіональний центр підприємництва” Віталій Кирницький, віце-президент Вінницького регіонального відділення Українського союзу підприємців та промисловців Валерій Редчик, голова територіального відділення Асоціації платників податків України у Вінницькій області Юрій Захарчук, громадські організації Вінниччини та окремі підприємці.

В ході круглого столу йшлося про виконання Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва у Вінницькій області на 2013-2014 роки і напрацювання за участю підприємців і представників громадськості проекту нової програми на 2015-2016 роки. Із зазначеного питання виступили з інформацією директор Департаменту регіонального економічного розвитку облдержадміністрації Олександр Якубик та голова постійної комісії обласної Ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів Ігор Вернигор.

Голова правління громадської організації „Обласна спілка підприємців „Стіна” Олександр Печалін розповів, що проблемними питанням для підприємців залишається формування сприятливого регуляторного середовища для розвитку підприємництва в області, залучення підприємців до процесу ухвалення відповідних рішень, громадський контроль за діями органів влади. Йшлося про потребу формування дорожньої карти бізнесу області, узагальнення проблемних питань і визначення пріоритетних напрямів розвитку.

Щодо проблеми розвитку  малого і середнього бізнесу на селі виступила голова асоціації фермерів та приватних землевласників Вінницької області Інна Кухарчук, яка зазначила, що важливим питанням залишається підтримка державою фермерських господарств, особливо запровадження диференційованого підходу в питанні орендної платні за землю для аграрного бізнесу і фермерів. Особливий наголос поставлено на тому, що фермерам і дрібному бізнесу на селі важко конкурувати із великими агрохолдингами-монополістами, інтереси яких часто лобіюються в питаннях отримання земельних ділянок і визначення низької ціни за оренду землі.

Голова обласної Ради Сергій Свитко подякував підприємцям за активну підтримку Майдану і українських військовослужбовців в зоні АТО і підкреслив свою готовність до співпраці у задекларованих напрямках діяльності:

- На жаль, за 23 роки незалежності України не вдалося розбудувати таке суспільство, основою якого був би середній клас. В багатьох країнах світу саме самодостатній середній клас став визначальним чинником в розбудові держави. Ми розуміємо, що зовнішні і внутрішні виклики можуть бути подолані за умови належного функціонування економіки. Усвідомлюючи значення підприємництва для держави, ми вирішили провести цей круглий стіл, який є генеральною репетицією перед засіданням Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради. Через Координаційну раду, куди входять представники органів місцевого самоврядування та посадовці області, сесію обласної Ради, ми би хотіли здійснити певні заходи з метою покращення умов для діяльності бізнесу у Вінницькій області. Ми сподіваємося, що спільно будемо вирішувати ті питання, які є першочерговими. Запрошуємо підприємців до конструктивного діалогу, для нас важливо почути вашу думку щодо окреслених питань. Бізнес може стати локомотивом змін в українській державі, - сказав Сергій Свитко.

Крім того, було обговорено тему налагодження ефективного діалогу між підприємцями, органами влади та громадськістю і удосконалення нормативно-правового регулювання сфери малого та середнього бізнесу. Перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський зокрема зазначив, що “показником розвитку бізнесу є не кількість структур, а ефективність їх діяльності і перспективи подальшого розвитку”. Наприкінці засідання підбито підсумки круглого столу, домовлено про напрацювання спільних пропозицій щодо доповнення Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва у Вінницькій області на 2013-2014 роки, узгодження заходів для реалізації усіх вищезазначених питань.

             

Зазначаємо, що найближчим часом планується проведення засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, яке буде присвячено питанням розвитку малого і середнього підприємництва Вінницької області.

Довідка: у відповідності до Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва у Вінницькій області на 2015-2016 роки планується виділення коштів з обласного бюджету для: здійснення заходів щодо створення дорожньої карти розвитку малого і середнього підприємництва області; структурної організації в галузі розвитку корпоративної соціальної відповідальності бізнесу, зокрема, інформаційного центру соціальної корпоративної відповідальності “підприємство-влада-громада”; створення Центру адаптації працівників та підприємців із зони АТО та Криму у Вінницькій області; здійснення заходів щодо сприяння виробникам натуральної, екологічної та органічної продукції у просуванні їх товарів через торгівельні мережі, надання підтримки об’єднанню підприємців у бізнес-асоціації для створення ефективного контролю за діяльністю органів влади, тощо.    

Повернутись Створено: 20 листопада 2014 року, 18:09 Переглядів: 1359

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація