Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

З ініціативи голови обласної Ради Сергія Свитка Вінниччина робить перший крок до звільнення від генетично модифікованих організмів Роздрукувати

З ініціативи голови Вінницької обласної Ради Сергія Свитка на засіданні чергової 34-ї сесії Вінницької обласної Ради 6 скликання було ухвалено важливе для життя та здоров’я мешканців Вінниччини рішення: “Про обмеження використання  генетично модифікованих організмів на території Вінницької області”.

Після обговорення 82 депутати із 87-ми присутніх на засіданні сесії, схвалили проект рішення, що передбачає вжиття конкретних кроків щодо оголошення Вінницької області вільною від генетично модифікованих організмів.

У відповідності до рішення обласній державній адміністрації рекомендовано розробити та внести на розгляд сесії обласної Ради заходи щодо обмеження генетично модифікованих організмів на території області. А органам місцевого самоврядування, місцевим органам виконавчої влади, науковцям, виробникам, продавцям (постачальникам), розробникам, споживачам генетично модифікованих організмів та продукції, виробленої за технологіями, які передбачають їх використання:

- обмежити використання генетично модифікованих організмів на території області;

- активно впроваджувати методи органічного землеробства;

- розширювати виробництво екологічно безпечних продуктів харчування;

-заборонити використання генетично модифікованих продуктів в державних і комунальних закладах освіти та охорони здоров’я;

- проводити інформаційно-просвітницьку роботу серед жителів області щодо ризиків впливу генетично модифікованих організмів на здоров’я людини та стан навколишнього природного середовища.

Крім того, депутатами було схвалено Звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо законодавчого врегулювання використання генетично модифікованих організмів в Україні. Із рішенням і текстом звернення можна ознайомитись за посиланням.

Повернутись Створено: 20 березня 2015 року, 17:39 Переглядів: 782

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація