Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

З ініціативи Сергія Свитка відбудуться парламентські слухання щодо заборони ГМО Роздрукувати

Про це повідомила голова Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Лілія Гриневич у відповіді на звернення голови обласної Ради Сергія Свитка до  Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана щодо заборони виробництва, зберігання, транспортування та використання генетично модифікованих організмів в Україні. Парламентські слухання планується провести у першому півріччі 2016 року.

Нагадаємо, голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко направив звернення до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана щодо заборони виробництва, зберігання, транспортування та використання генетично модифікованих організмів в Україні.

Це звернення є важливим з огляду на те, що, на думку вчених, генетично модифіковані організми негативно впливають на навколишнє природне середовище  та здоров’я людини, викликаючи безплідність, онкологічні захворювання, цукровий діабет, алергію тощо.

Оскільки не було належного реагування з боку Президента України, Уряду, Верховної Ради України щодо вирішення цієї проблеми, очільник обласної Ради Сергій Свитко повторно скерував звернення керівникам держави,  уряду , парламенту з проханням сприяти ухваленню рішень з метою заборони виробництва, зберігання, транспортування та використання генетично модифікованих організмів в Україні.

Нами вже повідомлялося, що  рішенням 34 сесії Вінницької обласної Ради 6 скликання від 20 березня 2015 року № 837 „Про стан використання  генетично модифікованих організмів на території Вінницької області”, Вінниччину оголошено територією вільною від генетично модифікованих організмів. А 41-а сесія Вінницької обласної Ради 6 скликання від 29 вересня 2015 року №940 ухвалила „Звернення депутатів Вінницької обласної Ради 6 скликання до Президента України,  Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо нормативно – правового регулювання поводження з генетично модифікованими організмами в Україні”.

 Більш детально з текстом відповіді Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України можна ознайомитись нижче.

 

Повернутись Створено: 24 листопада 2015 року, 11:53 Переглядів: 978

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація