Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

З нагоди 100-річчя обласний краєзнавчий музей презентував альбом експонатів Роздрукувати

21 листопада відбулася офіційна презентація альбому «Вінницький обласний краєзнавчий музей. 100 років». Участь у заході взяли заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, директор управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслав Городинський та начальник управління фінансів соціально-культурної сфери та місцевих органів влади Департаменту фінансів облдержадміністрації Віктор Квят.

Презентований альбом, приурочений 100-річчю Вінницького обласного краєзнавчого музею, знайомить читача з історією закладу та формування його фондової збірки, досвідом експозиційної, виставкової, науково-дослідницької та освітньої роботи. Демонструє унікальні предмети, що характеризують історію нашого краю від найдавніших часів до сьогодення, зокрема, розповідає про природничі, археологічні, етнографічні, історичні та мистецькі цінності з колекції музею. Демонструє низку експонатів, що вже стали візитівкою закладу, а також дає можливість віртуально зазирнути до музейних фондів і побачити предмети, не представлені в експозиції. Альбом містить каталог, у якому подано детальну інформацію про кожен предмет.

Видання розраховане на широке коло читачів, зацікавлених діяльністю Вінницького обласного краєзнавчого музею  та історією Вінницького краю.

Альбом «Вінницький обласний краєзнавчий музей. 100 років» присутнім презентувала директор обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Катерина Висоцька.  

Вінницький краєзнавчий музей засновано в 1918 році. Зараз це відомий науково-методичний та пам'ятко-охоронний центр східного регіону Поділля. Музей активно співпрацює з художниками, народними майстрами, колекціонерами, з яскравими особистостями, результатом чого стають цікаві експозиційні та інтерактивні проекти.

Експозиція складається з 16 залів, що відображають природні умови та історичні події, що відбувалися на території нашого краю.

Музей має три виставкові зали, де проходять різноманітні виставки, які мають на меті більш широко представити історію та мистецтво нашого краю.      

Сягнувши 100-літнього рубежу, музей пишається фондовою збіркою, що містить понад 112 тисяч музейних предметів. Зокрема, археологічна збірка закладу вважається однією з найкращих та неодноразово експонувалась в Україні та за її межами: в Італії, Японії, Англії, Німеччині, Австрії. Колекція нумізматики, боністики та фалеристики Вінницького обласного краєзнавчого музею є найбільшою в регіоні та налічує більш ніж 32 тисяч монет, паперових грошей, орденів, медалей, знаків та значків. Окрасою колекції є пам’ятки православних, католицьких, старообрядницьких та юдейських громад, що впродовж багатьох століть проживали на теренах сучасної Вінниччини.

          

Повернутись Створено: 21 листопада 2018 року, 17:35 Переглядів: 486

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація