Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • На 38 сесії обласної Ради депутати розглянуть 108 питань

    За результатами реєстрації 26 червня на 38 чергову сесію прибули 64 депутати з 84 загального складу обласної Ради. Перед початком роботи сесійного засідання депутати вшанували пам’ять про всіх загиблих в зоні Операції Об’єднаних сил хвилиною мовчання. У роботі сесії беруть участь керівники правоохоронних та судових органів: заступни ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

З обласного бюджету на інсулін виділено 3 млн. грн. Роздрукувати

17-18 листопада у Вінниці проходить науково-практична конференція в рамках освітнього проекту «Школа ендокринолога». Відтак, у зв’язку з цим було проведено прес-конференцію, до участі в якій запросили голову обласної Ради Анатолія Олійника, головного лікаря обласного клінічного ендокринологічного диспансеру, кандидата медичних наук Пилипа Прудиуса, завідувача відділу діабетології ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка» Національної Академії Медичних Наук України Любов Соколову, завідувача  кафедри ендокринології  ВНМУ ім. М.І. Пирогова, доктора медичних наук, професора Марину Власенко та представника Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Світлану Швидюк.

- На сьогодні відзначаємо збільшення кількості людей із ендокринними захворюваннями,  порушеннями обміну речовин та розладами харчування, - розпочав прес-конференцію Пилип Прудиус. - Протягом  2015 року кількість осіб, у яких зареєстровані хвороби ендокринної системи, склала 16 % , а у  2014 року – 15,5%; у 2013 році - 15,3 %. Показник поширеності ендокринної патології збільшився, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 3,5 %.

Відповідаючи на запитання журналістів, Пилип Прудиус також зазначив, що у Вінницькій області працює достатньо лікарів-ендокринологів.

Також мова йшла і про те, що в структурі загальної захворюваності на ендокринні захворювання перше місце займає сумарна патологія щитоподібної залози – 43,2 %, друге місце – ожиріння – 30,6%, третє місце – цукровий діабет – 19,4 %, інші хвороби - складають 6,8 %.

- Проблематика ендокринологічних захворювань, на жаль, прогресує і має не лише локальний, а й планетарний масштаб, - зауважив Анатолій Олійник. 

 Анатолій Дмитрович зазначив, що напрацювання Вінницької області стосовно вирішення проблем ендокринних захворювань - одні з найкращих в Україні.

- Стабільність вирішення питання закупівлі цукрознижувальних препаратів  повинна бути забезпечена, - додав голова обласної Ради. Цього року на придбання інсуліну з обласного бюджету було виділено 3 млн. гривень. На днях має відбутися реєстрація проекту рішення щодо затвердження обласного бюджету на 2017 рік. Ми і надалі будемо пропагувати систему субвенцій і централізованої закупівлі  цукрознижувальних препаратів. Інші області з цим питанням мають певні проблеми. 

Раннє виявлення ендокринної патології є пріоритетним завданням усіх рівнів надання медичної допомоги, з метою зниження рівня смертності та раннього виходу на інвалідність. На цьому акцентували увагу всі учасники прес-конференції.

 

 

Повернутись Створено: 18 листопада 2016 року, 11:11 Переглядів: 573

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація