Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

З перших вуст Роздрукувати

ТАТУСЯК ІДЕ НА ВИБОРИ? ТАТУСЯК ІДЕ В ГРОМАДИ!

З початку липня на Вінниччині у місцевих ЗМІ, у зовнішній рекламі особливо активізувалися кандидати у депутати до Верховної Ради України. Замайоріли, покликали… 
Природно, що поряд з ними просвітницька кампанія обласної Ради на чолі з Сергієм Татусяком щодо формування Стратегії розвитку Вінницької області – 2020 теж виглядає як передвиборна агітація. 
Вінничани почали говорити, що Татусяк знову іде до парламенту, а стратегія, мовляв, його політико-технологічна «фішка». Можна було б думати-гадати так це чи ні, питати політологів-експертів… Але навіщо, коли можна спитати самого «винуватця» PR-кампанії.

– Сергію Пилиповичу, Ви йдете до парламенту?

– Кажу однозначно – ні. До парламенту не йду. Для мене регіон, розвиток Вінниччини, кожної територіальної громади – то пріоритет.

– Що ж тоді значать ваші відеоролик, плакати, біг-борди?

– Це реклама. Але реклама – соціальна. Це загальнообласна акція, спрямована на підняття громадського духу вінничан, патріотизму, на «пробудження» їхньої свідомості. Нам це потрібно для масштабної роботи, яку 15 липня минулого року розпочала обласна Рада. Депутати звернулися до органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, до політичних партій та громадських організацій та до всіх жителів Вінницької області із закликом розпочати роботу над прогнозованим розвитком своїх територій. 
Це – формування Стратегії збалансованого розвитку територіальних громад області до 2020 року. В її основу покладена мета, яку ставить перед собою і урядом країни Президент, – покращення життя кожної людини. 
І ми намагаємося «втягнути» в цей процес всі територіальні громади області, кожного жителя найменшого села.

– І чим ця Стратегія відрізняється від Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області, що приймається на кожен рік?

– Ну, по-перше, стратегія розрахована на більш далеку перспективу. Це загальний план розвитку, який визначає напрямок руху до мети і окреслює способи її досягнення. Він враховує особливості кожної території, наприклад, місце розташування, наявність природних ресурсів, традиції, історичні фактори. І вже на основі стратегії розробляються програми. 
По-друге, вперше в історії Вінницької області ми формуємо стратегію за новими, європейськими принципами та підходами. За всю багаторічну радянську епоху, і навіть за 20 років незалежної України у нас всі рішення, документи, плани приймалися нагорі (у владних кабінетах) і опускалися донизу – в громади. 
Ми пішли новим – зізнаюся, важчим шляхом – але ефективнішим. Ми почали «з нуля». Але не в обласній Раді, не в управлінні економіки, а у селах. Ми прийшли до людей і спитали: доки ви готові чекати, коли хтось «нагорі» подумає про вас, про завтрашній день ваших дітей, про онуків? Відповідь – не хочуть чекати. Але й не знають, що робити, щоб завтра стало – хай на крок, – але краще, ніж сьогодні.
Ми їм підказали – треба брати ініціативу у свої руки…

– Брати владу «за барки» і вимагати своїх прав?

– Не так кардинально (усміхається). Та й нашу владу вже нічим таким не налякаєш. Є дієвіший і перевірений механізм – згуртуватися довкола ідеї, запалитися нею і втілити її в життя. Бо гуртом, каже народна мудрість, і батька легше бити. По суті, навчаючи вінничан формувати стратегію розвитку свого населеного пункту, ми даємо їм «вудку», а не рибу. (Східна мудрість: хочеш допомогти голодному, дай йому не рибу, а вудку – авт.) 
Сам процес починається із обговорення питання – в дискусіях, полеміці. Чим активніше, жвавіше, тим краще. Далі робоча група збирає ідеї, пропозиції від усіх жителів громади – від малого до старого. І ось, врешті, сільська, селищна, міська рада формує і затверджує документ, за яким громада, як за графіком, житиме наступні 7 років. 
Далі на районному рівні ради узагальнюватимуть сільські стратегії і формуватимуть план районів. І вже на основі цих напрацювань буде створена узагальнена Стратегія регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року.

– Які головні принципи Стратегії?

– Підвищення рівня самодостатності територіальних громад та забезпечення їх фінансовим ресурсом, яким би вони розпоряджалися на власний розсуд. Це принципи не нові. Ми їх відстоюємо і в Концепції реформування місцевого самоврядування, яку донесли і до Президента, і до всіх областей. Ми – за децентралізацію влади в Україні і реформу регіональної влади. 
До речі, хотів би доповнити, що до напрацювання Стратегії вперше залучено учнівське, студентське самоврядування та молодіжні громадські організації області. Зараз формуються робочі групи з числа студентів вінницьких вишів, які є вихідцями з одного села чи міста. Ці студенти забезпечать зворотній зв'язок між своїми сільськими (міськими) радами та робочою групою на рівні області. Молодь дуже відповідально взялась за цю роботу, адже добре розуміє, що формуючи стратегію, вони планують своє майбутнє. І від них залежить, яким воно буде. 
Тому, користуючись нагодою, я хочу звернутися до вінничан: долучайтеся до стратегічного планування своїх громад. Поставте собі за орієнтир краще життя і своє місце у ньому! 
Надавайте пропозиції щодо розвитку керівництву свого населеного пункту, адже ви краще знаєте, якою бути вашій територіальній громаді! Збережіть за собою право вирішувати майбутнє своєї маленької Батьківщини!

Отож, ми з’ясували: прізвища Татусяк у бюлетені 28 жовтня ми не побачимо. Хоча… З ідеєю про стратегію – новою, «не заїждженою» він міг би позмагатися із найрозкрученішими кандидатами від Вінниччини. Втім, ще не відомо, чиї дивіденди в результаті будуть вищими – депутатів у парламенті чи Татусяка у рідних пенатах.

З газет «33 канал» та RIA 

Створено: 18 червня 2013 року, 11:09 Переглядів: 877

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація