23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

З рідкісним та цінним фондом бібліотеки Тімірязєва ознайомилися депутати обласної Ради Роздрукувати

В рамках роботи комісії з питань обліку та ефективності  використання комунального майна  спільної власності територіальних громад Вінницької області члени комісії, депутати обласної Ради поцікавилися книжним фондом обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва.

Директорка Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва Лариса Сеник показала гостям сектор газетної періодики, де зібрані усі випуски періодичних друкованих видань, які друкувалися у Вінниці з часів 19 століття. Депутати цікавилися газетами революційного періоду та за років Другої світової війни.

– Саме тут зосереджений найбільший в області фонд газетної періодики різних років видання, універсальної тематики та різнобічного читацького призначення, – розповіла Лариса Сеник. – Хронологічні рамки сягають з 1862 року і до сьогодення. Щорічно надходить понад 200 назв українських видань. Особлива цінність ресурсу сектору в тому, що тут зібрано унікальний фонд газет Вінниччини – обласних, районних, приватних, вузівських, колгоспних і заводських багатотиражок з початку їхнього заснування.

Також депутатам вдалось побувати у відділі рідкісних і цінних видань Вінницької обласної наукової бібліотеки імені Тімірязєва. Працівники бібліотеки презентували каретну бібліотечку, яка налічує 63 мініатюрні книги. Більшість з них були надруковані в 20-х роках ХІХ століття. Найдавніша книга датується 1824 роком, а найновіша – 1936-им. Серед мініатюрних видань міститься третій том «Історії Жіль Блаза із Сантільяни» (1828року) французького романіста Алена Рене Лесажа, п’єси французького письменника Олександра Дюма, які були видані за життя автора, нагробні молитви, белетристика та навіть байки Жана де Лафонтена, які у 1825 році були видані в Парижі.

– Невідомо якому роду належала ця каретна бібліотечка – Собанським, Грохольським, Потоцьким чи Русановським. Але те, що вона була складена для перевезення у кареті, це сто відсотків, – висловлює припущення бібліотекар відділу рідкісних і цінних видань Ірина Валігура. – Ми бачимо книги, які розміщені у чотири рядки дерев’яному ящику, що обтягнутий шкірою. По краях кожного рядка є гвіздки, на які очевидно натягувалася мотузка, щоб книги у дорозі не випали. Також ящик має кріплення на зворотному боці, що дозволяє припустити, що бібліотеку облаштовували в середині карети і використовувалася при довгих подорожах. Ймовірно, що у такому вигляді наша каретна бібліотека існує в одиничному екземплярі. Оцінити її нині нереально. Це рідкісні і безцінні книги.

Загалом, у відділі Рідкісних і Цінних видань бібліотеки імені Тімірязєва можна побачити найстаріші та найоригінальніші книги, які зберігаються в області, дізнатися про життя їхніх власників та дослідити історію свого роду. Найстаровинніші артефакти відділу зберігаються у спеціальному архіві при підтриманні необхідного для них температурного режиму. Доступ до книг мають всі охочі за наявності читацького квитка. Менш чутливі до температури книги знаходяться безпосередньо у залі Рідкісних і Цінних видань.

 

Повернутись Створено: 24 травня 2019 року, 16:48
Оновлено: 24 травня 2019 року, 16:52
Переглядів: 393

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація