17 липня об 11.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться засідання президії обласної Ради (з трансляцією на сайті)

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

  • Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 09.07.2020 р. №177 Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поши ....

  • Уряд продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня

    Через зростання кількості хворих Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні сьогодні, 17 червня, шляхом внесення змін в низку актів Кабінету Міністрів, якими встановлені карантинні обмеження. Відкриваючи засідання Уряду, Прем’єр-міністр України Денис Шмиг ....

З рідкісним та цінним фондом бібліотеки Тімірязєва ознайомилися депутати обласної Ради Роздрукувати

В рамках роботи комісії з питань обліку та ефективності  використання комунального майна  спільної власності територіальних громад Вінницької області члени комісії, депутати обласної Ради поцікавилися книжним фондом обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва.

Директорка Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва Лариса Сеник показала гостям сектор газетної періодики, де зібрані усі випуски періодичних друкованих видань, які друкувалися у Вінниці з часів 19 століття. Депутати цікавилися газетами революційного періоду та за років Другої світової війни.

– Саме тут зосереджений найбільший в області фонд газетної періодики різних років видання, універсальної тематики та різнобічного читацького призначення, – розповіла Лариса Сеник. – Хронологічні рамки сягають з 1862 року і до сьогодення. Щорічно надходить понад 200 назв українських видань. Особлива цінність ресурсу сектору в тому, що тут зібрано унікальний фонд газет Вінниччини – обласних, районних, приватних, вузівських, колгоспних і заводських багатотиражок з початку їхнього заснування.

Також депутатам вдалось побувати у відділі рідкісних і цінних видань Вінницької обласної наукової бібліотеки імені Тімірязєва. Працівники бібліотеки презентували каретну бібліотечку, яка налічує 63 мініатюрні книги. Більшість з них були надруковані в 20-х роках ХІХ століття. Найдавніша книга датується 1824 роком, а найновіша – 1936-им. Серед мініатюрних видань міститься третій том «Історії Жіль Блаза із Сантільяни» (1828року) французького романіста Алена Рене Лесажа, п’єси французького письменника Олександра Дюма, які були видані за життя автора, нагробні молитви, белетристика та навіть байки Жана де Лафонтена, які у 1825 році були видані в Парижі.

– Невідомо якому роду належала ця каретна бібліотечка – Собанським, Грохольським, Потоцьким чи Русановським. Але те, що вона була складена для перевезення у кареті, це сто відсотків, – висловлює припущення бібліотекар відділу рідкісних і цінних видань Ірина Валігура. – Ми бачимо книги, які розміщені у чотири рядки дерев’яному ящику, що обтягнутий шкірою. По краях кожного рядка є гвіздки, на які очевидно натягувалася мотузка, щоб книги у дорозі не випали. Також ящик має кріплення на зворотному боці, що дозволяє припустити, що бібліотеку облаштовували в середині карети і використовувалася при довгих подорожах. Ймовірно, що у такому вигляді наша каретна бібліотека існує в одиничному екземплярі. Оцінити її нині нереально. Це рідкісні і безцінні книги.

Загалом, у відділі Рідкісних і Цінних видань бібліотеки імені Тімірязєва можна побачити найстаріші та найоригінальніші книги, які зберігаються в області, дізнатися про життя їхніх власників та дослідити історію свого роду. Найстаровинніші артефакти відділу зберігаються у спеціальному архіві при підтриманні необхідного для них температурного режиму. Доступ до книг мають всі охочі за наявності читацького квитка. Менш чутливі до температури книги знаходяться безпосередньо у залі Рідкісних і Цінних видань.

 

Повернутись Створено: 24 травня 2019 року, 16:48
Оновлено: 24 травня 2019 року, 16:52
Переглядів: 752

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація