Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

За 20 років Європейський суд розглянув більше 67 тисяч заяв проти України Роздрукувати

Заступник голови обласної Ради Ігор Хміль перебуває на стажуванні в міжнародних інституціях Європи, зокрема Берліну, Страсбургу, Женеви та Нюрнбергу. З 15 по 21 жовтня проходить проект «Парламенти світу. Міжнародні установи». В програмі якого візит до Європарламенту, Організації Об’єднаних націй, Європейського Суду з Прав Людини, Раду Європи та Бундестаг.

Участь у програмі проекту «Парламенти світу» – це унікальна можливість відвідати офіційні інституції різних країн, парламенти та судові установи, отримати досвід та знання, послухати лекції та поспілкуватися з офіційними представниками політико-правової сфери Європи.

Законодавчий орган Європейського Союзу – Європейський парламент, розміщений місті Страсбурзі, Франція. Саме Європарламент вважається одним з найбільш потужних законодавчих органів у світі.

– У стінах Європейського парламенту вирішувалася доля багатьох законопроектів на підтримку України з боку Європейського Союзу, –  написав на своїй сторінці у Facebook Ігор Хміль. – Тут 521 депутат проголосував за надання українцям права їхати до Європи без віз. Саме тут розпочинається безпрецедентне розслідування щодо порушення базових цінностей європейського співтовариства з боку Угорщини, країни-учасниці. Зараз Угорщину звинувачують у неповазі до людської гідності, свободи, демократії і рівності, уряд якої чинить тиск на судову систему, обмежує свободу ЗМІ. Тож запровадження санкцій – неминуче. Бути членом ЄС, мати своїх представників у складі Європейського парламенту – це не лише честь для країни. Це величезні зусилля з боку владних інституцій відповідати базовим європейським цінностям.

В Європейському суді з прав людини Ігор Хміль взяв участь у слуханнях однієї зі справ.

– Зараз на розгляді Європейського суду з прав людини слухається справа Странд Лоббен проти Норвегії, – зазначив Ігор Хміль. – Суть справи у тому, що біологічна мама спочатку відмовлялася від догляду за своєю дитиною, а через три роки опротестувала перебування дитини у прийомній сім’ї. Справа у ЄСПЛ перебуває з 2013 року і зараз розглядається Великою Палатою (це вже третій рівень суду).

Кожна п’ята заява в ЄСПЛ стосується України, а всього за 20 років Європейський суд розглянув більше 67 тис. заяв проти України. Зараз із низки нових справ половина пов’язана з російською агресією. Про це також йшла мова на зустрічі в рамках проекту «Парламенти світу. Міжнародні установи».

У Раді Європи заступник голови обласної Ради мав зустріч із Ганною Юдківською – суддею Європейського суду з прав людини від України. Також вивчали досвід найкращих практик місцевого самоврядування, які перемогли в конкурсі від РЄ.

Повернутись Створено: 19 жовтня 2018 року, 16:52
Оновлено: 19 жовтня 2018 року, 17:49
Переглядів: 481

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація