Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

За 343 гривні вінничани можуть зробити аналіз води Роздрукувати

22 березня, коли відзначається Всесвітній день водних ресурсів, на базі обласного комунального підприємства «Вінницяоблдводоканал» провели виїзне розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. 130 її учасників обговорили стан забезпечення населення області якісною питаною водою та хід виконання Обласної програми «Питна вода» на 2008-2020 роки, на виконання якої  у 2018 році із обласного, державного і місцевих бюджетів заплановано 32 млн грн.

Міжнародний день водних ресурсів було запроваджено Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і з того часу щороку в цей день  різноманітними акціями нагадують про неоціненну важливість водних ресурсів.

У 2017 році «Віннияоблводоканалд» виконало робіт з реконструкції систем водопостачання та водовідведення на суму 9,3 млн. грн. На станції підприємства «Вінницяоблводоканал» цілодобово працює диспетчер, який контролює тиск та водопостачання у місті. 

Головний технолог водопровідної станції Володимир Григоренко розповів, що вся робота розпочинається у експрес-лабораторії. Протягом 10 хвилин можна визначити каламутність річки та її кольоровість. Цілодобово щогодини вода перевіряється на каламутність, запах та залишковий хлор. Проби води лабораторія бере при заході на очисні спорідни і при виході стоків у Південний Буг. Окрім цього, у експрес-лабораторії ведеться обліковий запис всього, що відбувається з водою, аби працівники могли швидко проаналізувати ситуацію.

На території підприємства функціонує хіміко-бактеріологічіна  лабораторія, яка була збудована ще у 1936 році. Працівники лабораторії проводять дослідження на сучасних аппаратах, які було закуплено за рахунок проведення  лабораторних експертиз води на замовлення населення. Кожний житель Вінниччини може звернутися для перевірки води, яку споживає. Коштує такий аналіз в середньому 343 грн. 

Протягом доби експерти роблять від 800 до 1500 тисячі досліджень, оскільки основне джерело живлення питної води для вінничан – відкрита річка Південний Буг, тому воду необхідно постійно перевіряти та передавати інформацію технологам, аби вони швидко корегували якість і показники води.

Повернутись Створено: 23 березня 2018 року, 14:47 Переглядів: 577

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація