Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

За два роки змінився підхід до обслуговування в Обласному пансіонаті Роздрукувати

11 грудня на базі Обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку пройшло виїзне розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради. Учасники зустрічі ознайомилися з роботою комунальної установи, оглянули відділення, лікувальні кабінети, кімнати з фізичної реабілітації, для занять з  соціально-побутової та психологічної реабілітації, перукарню, спортивну залу, музей, бібліотеку. В пансіонаті проживають люди похилого віку, ветерани та інваліди, які потребують стороннього догляду.

– Прийнято рішення провести Координаційну раду на базі цього пансіонату, адже, по-перше, в результаті конкурсу два роки тому призначили керівника закладу Сергія Якубовського, тож нам варто було побачити результати його роботи. По-друге, в соціальній сфері нам є над чим працювати. Вирішення проблем людей, які потребують допомоги – це спільні заходи державної політики і обласних програм, – зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник.

Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку є стаціонарною соціально-медичною установою загального типу для постійного проживання. Це – комунальна установа обласної Ради, підпорядкована Департаменту соціальної і молодіжної політики облдержадміністрації. Заклад створений внаслідок об’єднання Вороновицького психоневрологічного інтернату і Вінницького будинку-інтернату геріатричного профілю.

Основним завданнями пансіонату є забезпечення належних умов для проживання наближених до домашніх, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги громадянам похилого віку та інвалідам, які потребують сторонньої допомоги.

– Цього року ми розробили проектно-кошторисну документацію на гідрованни та кедрові бочки, – сказав директор КУ «Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку» Сергій Якубовський. – Термін роботи виконання – три місяці. Вартість нашого проекту – 1 млн 500 грн. Плануємо завершити ремонтні роботи на п’ятому поверсі у другому блоці. Це буде заміна повністю всього устаткування та капітальний ремонт. Це коштуватиме 25 млн грн. З 1980 року не було гідного фінансування закладу, тому в нас ще багато роботи. Наступного року розробимо проектно-кошторисну документацію на повне переобладнання харчоблоку для забезпечення наших підопічних якісним харчуванням, також на ремонт у наших пральнях та на утеплення фасаду будівлі.

До пансіонату приймаються на повне державне утримання особи похилого віку, які досягли пенсійного віку та інваліди І та ІІ групи старші 18 років, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги та не мають працездатних родичів, зобов’язаних їх утримувати за законом. Наразі у закладі перебуває понад 230 осіб, 130 з яких – важкохворі прикуті до ліжка.

– Ми подбали про те, щоб були закуплені якісні продукти харчування для чотириразового харчування для мешканців пансіонату, – додав Сергій Якубовський. – Є система, коли кожен може собі обрати стави з меню за своїми вподобаннями або залежно від дієти.

В установі функціонує карантинне відділення, ізолятор, кімнати для занять з  соціально-побутової та психологічної реабілітації, масажний кабінет, перукарня, спортивна зала,  кабінети з фізичної реабілітації, ритуальне приміщення. Цього року запрацював кабінет аромотерапії, соляна кімната. Пацієнти вживають кисневі коктейлі.

Для фізкультурно-спортивної реабілітації облаштовано літній спортивний майданчик, тренажерна зала з тренажерами та тенісним столом.

Для організації дозвілля людей похилого віку та інвалідів, що проживають у пансіонаті, постійно триває співпраця з місцевими органами охорони здоров’я, культури, громадськими організаціями. Регулярно проводяться лекції на медичні, соціальні та просвітницькі теми за участю працівників управління соціального захисту населення, лікарів пансіонату та лікувальних закладів міста та області. Студенти перед святами проводять майстер-класи для підопічних пансіонату.

– В цьому закладі реалізовується система навчання протягом життя: комп’ютерної грамотності, вивчення мов, хендмейд-майстерності, – зазначила директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна. – Найголовніше, ми повинні змінити підхід в інтернатних закладах від місця утримання, де людина харчується, ночує і чекає кінця свого часу, до місця проживання – змістовного, якісного із комфортним дозвіллям.

За останні два роки в Обласному пансіонаті для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку відбулись суттєві зміни в підходах надання соціальних та медичних послуг. Пансіонат обладнано сучасною системою виклику медичного персоналу. Це допомагає в роботі як медичним працівникам, так і самим мешканцям, які відразу можуть покликати на допомогу.

Повернутись Створено: 11 грудня 2018 року, 17:42
Оновлено: 11 грудня 2018 року, 18:01
Переглядів: 505

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація