15 липня, о 10.00 в приміщенні обласної Ради (303 каб.) відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань учасників АТО, бойових дій, Революції гідності, волонтерського руху та зв'язків з громадськістю                                                      

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 09.07.2020 р. №177 Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поши ....

  • Уряд продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня

    Через зростання кількості хворих Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні сьогодні, 17 червня, шляхом внесення змін в низку актів Кабінету Міністрів, якими встановлені карантинні обмеження. Відкриваючи засідання Уряду, Прем’єр-міністр України Денис Шмиг ....

За фактом хабарництва та корупції правоохоронними органами області розпочато 95 кримінальних проваджень Роздрукувати

В роботі 10-ї чергової сесії обласної Ради взяв участь прокурор Вінницької області В’ячеслав Соколовий та проінформував присутніх про результати діяльності органів прокуратури Вінниччини.

- За останні два роки для створення демократичної, професійної системи правоохоронних органів зроблено більше ніж за всі роки незалежності, - наголосив В’ячеслав Соколовий. -  Прийняті закони України «Про Національне антикорупційне бюро України», «Про Національну поліцію», «Про судоустрій і статус суддів», «Про Державне бюро розслідувань». Створені такі надважливі інституції як спеціалізована антикорупційна прокуратура, Національне агентство з питань запобігання корупції. Поряд з цим, чи не найбільші зміни торкнулися саме органів прокуратури.

У своїй доповіді В’ячеслав Соколовий також акцентував увагу на виконанні Закону  України «Про прокуратуру». Згідно якого, триває процес оптимізації штатної чисельності, відбуваються зміни в структурі, повноваженнях, порядку призначення, звільнення прокурорів, притягнення їх до дисциплінарної відповідальності, ліквідований інститут, так званого, «загального нагляду».

- На сьогодні працівники прокуратури позбавлені права проводити перевірки додержання чинного законодавства чи ініціювати їх проведення перед контролюючими органами, - звернув увагу В’ячеслав Соколовий. - Звужена функція представництва. Прокуратура представляє в суді інтереси держави та лише двох категорій громадян – неповнолітніх і недієздатних.

Також повідомив, що згідно ст. 14 Закону України «Про прокуратуру» зменшиться кількість працівників прокуратури: до 1 січня 2018 року буде скорочено 5 тисяч осіб, а всього загальна чисельність прокурорів буде становити не більше 10 тисяч.

- Звичайно, суттєві зміни відбулись і в системі органів прокуратури області, - продовжив свою доповідь В’ячеслав Соколовий. -  Наприкінці минулого року завершено реорганізацію 29 прокуратур районного рівня та створено на їх базі 6 місцевих: Бершадську, Вінницьку, Жмеринську, Калинівську, Могилів-Подільську та Немирівську. На сьогодні в місцевих прокуратурах працює 188 працівників. Вони успішно пройшли всі етапи конкурсу, підтвердили високий рівень знань та здатність працювати в нових умовах. В апараті прокуратури області ліквідовано ряд управлінь, відділів, скорочено посади старших прокурорів. Загалом, в ході реформування, скорочено 86 посад прокурорів, а це майже третина від числа працівників, що працювали в органах прокуратури області на початок минулого року.

У своєму виступі В’ячеслав Петрович зупинився і на питанні боротьби з проявами корупції та хабарництва.

             - Загалом, з початку року, правоохоронними органами області за такими фактами розпочато 95 кримінальних проваджень, 32 відносно 39 осіб уже скеровано до суду, у тому числі - 12 слідчим відділом прокуратури області, - повідомив прокурор Вінницької області. -  На разі у суді слухаються кримінальні провадження про злочини з ознаками корупції зі встановленими значними збитками. Зокрема, у Вінницькому міському суді триває судовий розгляд обвинувального акта за обвинуваченням одного з керівників підприємств регіону, який організував незаконний видобуток корисних копалин на території Якушинецької сільської ради. Через його «діяльність» природі заподіяно шкоди в розмірі 17 млн гривень. У ході слідства на виробничій території також виявлено приєднання системи газопостачання поза приладами обліку. Збитки державі складають майже 15 млн гривень. Напрацьовано практику притягнення до відповідальності осіб, які в порушення вимог закону проводили реалізацію заставленого у державних підприємствах майна. Лише під час досудового розслідування і судового розгляду двох таких кримінальних проваджень, державним підприємствам «Аграрний фонд України» та «Державна продовольчо-зернова корпорація України» до бюджету повернуто 1,7 млн гривень. Забезпечено державне обвинувачення у кримінальній справі відносно судді одного з районних судів області, його визнано винним у вчинені злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366 та ч. 3 ст. 368 КК України та призначено покарання у виді 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна, що належить засудженому на праві власності, з позбавленням права обіймати посаду судді строком на 3 роки. Судовим слідством встановлено, що суддя неодноразово отримував неправомірну вигоду за ухилення правопорушників від відповідальності у справах про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також В’ячеслав Соколовий проінформував про те, що слідчим відділом прокуратури області в цьому році до суду направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно 4 осіб Вінницької установи виконання покарань, які шляхом зловживання службовим становищем отримали неправомірну вигоду на загальну суму понад 120 тис гривень від осіб, засуджених до довічного позбавлення волі. До суду також скеровані кримінальні провадження відносно працівників поліції, які використовуючи службове становище вимагали та отримували від порушників неправомірну вигоду.

Наразі в провадженні слідчого відділу перебуває ряд актуальних кримінальних проваджень у яких 6 особам оголошено про підозру. Серед них, наприклад, провадження за фактом отримання головою Липовецької райдержадміністрації неправомірної вигоди в сумі 3900 доларів США за погодження надання земельної ділянки в оренду. Значні зусилля спрямовуються на виявлення адміністративної корупції. На сьогодні правоохоронними органами області складено і направлено до суду 46 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, з них - 31 органами прокуратури.

З початку року викрито 4 стійких злочинних угруповання. Так, припинено незаконну діяльність організованої злочинної групи, учасники якої в одному з районів області незаконно виготовляли нафтопродукти. До суду направлено обвинувальний акт стосовно 4 членів організованої злочинної групи, накладено арешт на обладнання, яке використовувалось для незаконного виготовлення підакцизних товарів на суму понад 21 млн гривень. Співробітниками прокуратури та Служби Безпеки області виявлено та вилучено 50 тон етилового спирту, який був незаконно переміщений через державний кордон України з Республіки Молдова. Особі, яка зберігала вказаний спирт оголошено підозру. Прокуратурою області спільно з іншими правоохоронними органами в трьох районах регіону припинено діяльність підпільних цехів з виробництва алкогольних напоїв відомих торговельних марок, вживання яких становить загрозу життю і здоров'ю громадян.

Мова йшла і про те, що прокуратурою області приділяється суттєва увага припиненню незаконного перевезення зброї та боєприпасів з зони АТО на територію області.

- В ході досудового розслідування 3 кримінальних проваджень вилучено автоматичну зброю, понад тисячу патронів, 20 гранат, вибухову речовину тротил, масою 4,6 кг та протитанковий гранатомет, - повідомив керівник Вінницької прокуратури.

У виступі В’ячеслав Соколовий розповів про діяльність правоохоронних органів області стосовно виявлення, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним використанням природних ресурсів.

- Як показує практика порушники об’єднуються в стійкі злочинні групи, - сказав В’ячеслав Петрович. -  Для прикладу - викрито злочинну схему за якою громадяни нашого регіону налагодили схему заволодіння деревини, яку в подальшому збували на одне з деревообробних підприємств Львівської області. Встановлено, що цінні породи деревини з різних областей розкрадались шляхом створення необлікованих залишків через внесення до лісорубних квитків недостовірних відомостей про кількісний та якісний стан відведених у рубку дерев, а також здійснення самовільних рубок. Реалізація деревини здійснювалась за допомогою фіктивних підприємців, які після реєстрації та відкриття банківських рахунків платіжні картки, печатки та інші бухгалтерські документи віддавали організаторам. Ті, в свою чергу, через підставних осіб налагодили збут деревини. Упродовж травня-червня цього року, лише через одного з фіктивних підприємців, реалізовано внаслідок самовільних рубок деревину вартістю майже 1,5 млн гривень. А всього на сьогодні слідством встановлено 58 таких «підприємців». Під час проведених 12 обшуків виявлено 846 тис гривень отриманих злочинцями за незаконно вирублену та реалізовану деревину, а на території підприємства, куди вона збувалась, вилучено понад 1,5 тис кубічних метрів лісу. Сума збитків при цьому за попередніми розрахунками складає понад 20 млн гривень.

Розповів очільник прокуратури області і про вжиті заходи стосовно захисту прав дітей, запобіганню дитячій бездоглядності, правопорушенням серед дітей, а також соціального патронажу щодо дітей, які відбули покарання у виді позбавлення волі.

- На сьогодні майже на 20 % зменшено рівень підліткової злочинності (з 282 злочинів у минулому році до 233 в цьому), - повідомив В’ячеслав Соколовий. - Більш ніж вдвічі зменшилась кількість вчинених дітьми крадіжок, грабежів, злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.

Дієвою є практика гуманізації покарання неповнолітніх. За втручання прокурорів у цьому році захищено права майже 1 400 дітей. За пред’явленими прокурорами позовами 10 дітей успадкували житло чи земельні ділянки після смерті своїх батьків, що оцінюється більш як в 300 тис гривень.

- Переконаний, що наше основне, спільне завдання – не стояти осторонь, а бути активними учасниками процесу позитивних змін, забезпечити додержання верховенства права, захистити кожного громадянина, а відтак зберегти конституційний лад в державі, - завершив свою доповідь В’ячеслав Соколовий.

 

Повернутись Створено: 22 вересня 2016 року, 14:16 Переглядів: 911

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація