23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

За ініціативи депутатів обласної Ради Комітет з питань освіти і науки ВРУ розглянув питання поводження з генетично модифікованими організмами Роздрукувати

20 квітня в Комітеті з питань науки і освіти Верховної Ради України відбувся розгяд питання про реалізацію Закону України „Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів”. Слухання відбувалися з ініціативи депутатів Вінницької обласної Ради попереднього скликання, які двічі зверталися до законодавчих органів влади щодо забезпечення належного державного регулювання використання ГМО. Головними вимогами, що були озвучені на засіданні Комітету – обов’язкова державна реєстрація ГМО або продукції, виготовленої з ГМО, прозорість та публічність такої процедури; порядок ліцензування генетично-інженерної діяльності; отримання відповідних висновків державної експертизи, на підставі яких видається дозвіл на введення в обіг ГМО або продукції з ГМО, підтримка наукових довгострокових досліджень щодо впливу ГМО на організм людини і довкілля в лабораторіях аграрних університетів, з відповідною підтримкою державного бюджету.

Від Вінницької області в роботі засідання Комітету з питань науки і освіти взяли участь перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська та голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

У своїй промові Тетяна Валентинівна звернула увагу на необхідність адаптування законів України, що регулюють використання генетично модифікованих організмів, до європейських законів. Запропонувала підтримати звернення депутатів обласної Ради в частині оголошення території області вільної від ГМО, внаслідок чого є можливість приєднатися до Берлінського меморандуму щодо заборони використання ГМО. Вона також запропонувала створити робочу групу щодо напрацювання змін до нормативно-правових актів, з метою оцінки світових тенденцій розвитку ринку ГМО.

В заключному слові перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська подякувала Комітету з питань науки і освіти, який першим відреагував на звернення депутатів та розглянув питання державної системи біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів.

Засідання Комітету прийняло одноголосне рішення щодо створення робочої групи із фахівців та представників центральних оргагів влади для узагальнення всіх пропозицій для внесення змін до Закону Укпаїни „Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організамів” та забезпеченні просвітницької дільності серед населення з питань розвитку біотехнологій, методів генної інженерії, використання ГМО та біобезпеки.

Повернутись Створено: 21 квітня 2016 року, 10:09 Переглядів: 703

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація