Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

За реагування прокурорів поновлено права понад 600 неповнолітніх Роздрукувати

Під час роботи сесії депутати заслухали інформацію заступника прокурора Вінницької області Сергія Сухореброго щодо результатів діяльності прокуратури за 2017 рік.

Сергій Анатолійович повідомив, що впродовж 2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо 27 810 кримінальних правопорушень проти 29 043 за аналогічний період позаминулого року. Закрито з реабілітуючих підстав кримінальні провадження за 13 485 правопорушеннями. За нереабілітуючих – за 334 кримінальними правопорушеннями.

Упродовж січня-грудня 2017 року обліковано 1 624 кримінальне правопорушення проти життя та здоров'я особи.  У тому числі, за фактами смерті та зникнення без вісті – 131, з яких 43 – очевидних умисних вбивств (замахів), 72 – умисних тяжких тілесних ушкоджень.

Проти власності обліковано 8 574 кримінальних правопорушень. З них: крадіжок – 6 611, грабежів – 263, розбоїв – 94, фактів вимагання – 16, шахрайства – 1 043, привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем – 459.

У сфері господарської діяльності виявлено 154 кримінальних правопорушень. З них: фіктивне підприємництво – 25, ухилення від сплати податків – 21.

Проти безпеки руху та експлуатації транспорту обліковано 642 кримінальних правопорушень. З них – порушення правил безпеки руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, що спричинило смерть потерпілого – 65.

У сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин виявлено 996 кримінальних правопорушень, пов’язаних зі збутом – 138.

Неповнолітніми або за їхньою участю вчинено 299 кримінальних правопорушень.

Особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення, вчинено 2 132 правопорушень, групою осіб – 553, скеровано до суду 7 484. Відсоток розкриття кримінальних правопорушень складає 50,8 % (по державі - 39,7 %).

Значну увагу приділено питанням боротьби з корупційними правопорушеннями.

Упродовж 2017 року до суду скеровано 35 обвинувальних актів про корупційні правопорушення, вчинені 43 особами. Серед виявлених порушників – керівники районних відділів Держгеокадастру, державні виконавці, керівники державних підприємств, підрозділів та установ лісогосподарської сфери області, керівник банківської установи, обласного бюро СМЕ, ЦПМСД одного з районів області, службовці органів державної влади та місцевого самоврядування.

За фактами отримання неправомірної вигоди викрито 13 осіб, які працюють в органах державної влади та місцевого самоврядування, провадження щодо 6 вже направлено до суду. Зокрема, проводяться судовий розгляд щодо:

-        керівника одного з відділів Держгеокадастру області, який вимагав та отримав неправомірну вигоду у сумі 2000 доларів, за внесення змін до Державного земельного кадастру, та видачу відповідного витягу із кадастру зі зміною права власності із орендаря на суборендаря, земельної ділянки водного фонду загальною площею майже 11 га;

-        начальника районного управління містобудування, архітектури та містобудівного кадастру, який отримав неправомірну вигоду в сумі 300 доларів, за сприяння у прийнятті позитивного висновку про можливість відведення земельної ділянки для встановлення тимчасової споруди;

-        начальника відділу обласного управління лісового та мисливського господарства, який незаконно отримав від лісничих кошти в сумі 6000 грн за не проведення перевірки якості створення лісових культур та здійснення рубок;

-        головного державного інспектора Держпраці в області, який отримав від представника товариства 6000 грн за внесення змін до припису щодо проведення перевірки на користь товариства;

-        головного інспектора управління Укртрансбезпеки в області, який отримав 2000 грн за невідображення порушень на пересувному габаритно-ваговому контролі;

-        начальника обласного бюро судово-медичних експертиз, який отримав  1000 грн. за невідображення допущених порушень лікарем під час проведення експертизи трупа.

Триває досудове розслідування щодо:

-        двох державних виконавців Центрального відділу державної виконавчої служби м. Вінниці, які налагодили схему одержання неправомірної вигоди за закриття виконавчих проваджень і нестягнення боргу. Так званий "відкат" зловмисники встановили у розмірі 10 % від суми боргу;

-        надання неправомірної вигоди керівником Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області в сумі 10 тис. грн та отримання цієї суми коштів керівником управління внутрішнього аудиту Державної аудиторської служби України за лояльне ставлення під час перевірки;

-        систематичного отримання неправомірної вигоди начальником відділу та головним спеціалістом Управління Укртрансбезпеки в області за видачу дозволів на міжнародні перевезення вантажів за кордон України.

Вжитими заходами у 2017 році вдалось викрити 6 організованих злочинних груп.

Зокрема, одна з виявлених організованих груп у лісовій сфері. Члени указаної злочинної групи упродовж 2015-2016 років незаконно заволоділи лісовими ресурсами з цінних порід деревини, чим завдали збитків на 23 млн грн.

Діяльність ще однієї злочинної групи припинена у сфері грального бізнесу. Члени цієї групи упродовж 2014-2015 років на території області організували діяльність підпільних гральних закладів та незаконно займалися гральним бізнесом. За результатами здійснення судового розгляду засудженими сплачено до бюджету штраф у сумі 510 510 грн.

У 2017 році у кримінальних провадженнях стосовно організованих груп судами ухвалено 3 вироки, якими засуджено 8 осіб. Усі вироки набули законної сили.

Встановлено 16 осіб, які брали участь в діяльності терористичних організацій «ДНР» - 15 чоловік та «ЛНР» - 1 особа. Продовжується практика спеціального досудового та судового провадження щодо учасників терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», публічне обвинувачення у яких підтримується працівниками прокуратури області.

Складанням обвинувального акту та направленням провадження до суду завершено розслідування щодо 6 членів агентурно-інформаторської мережі терористичної організації «ДНР», які утримуються під вартою.

До суду скеровано кримінальні провадження стосовно 4 ватажків бойовиків, у яких отримано судовий дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування.

Слідчим відділом прокуратури області до суду скеровано 14 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях про корупційні злочини.

Зокрема, до суду скеровано обвинувальні акти відносно:

-        одного з голів райдержадміністрацій, який, обіймаючи посаду державної служби категорії «А» (вищий корпус державної служби), заволодів грошовими коштами громадянина у розмірі 3 900 доларів США за вирішення питання про надання у оренду земельної ділянки;

-        заступника начальника слідчого відділу одного з відділень поліції, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 22 000 грн, за прийняття рішення про повернення у розслідуваному ним кримінальному провадженні тимчасово вилученого майна;

-        двох інспекторів патрульної поліції м. Вінниці, які вимагали та отримали через посередника кошти у сумі 500 доларів США за нескладання протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене за керування особою транспортним засобом у стані наркотичного сп’яніння;

-        заступника начальника слідчого відділення одного з відділень поліції за підозрою у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди в сумі 3000 грн від заявника за повернення раніше вилученого майна у кримінальному провадженні;

-        стосовно двох адвокатів, які, вступивши у спільну змову, вирішили шляхом обману заволодіти коштами підзахисних.

На стадії завершення досудового розслідування, перебуває  три кримінальних провадження про корупційні кримінальні правопорушення, у яких оголошено підозри працівникам поліції.

Процесуальними керівниками та керівництвом прокуратури області подано 565 апеляційних скарг на незаконні судові рішення у кримінальних провадженнях. За апеляційними скаргами прокурорів всього скасовано та змінено незаконні судові рішенні стосовно 523 осіб.

На усунення порушень вимог кримінально-виконавчого законодавства прокурорами внесено 200 документів реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 150 службових осіб органів та установ Державної кримінальної виконавчої служби, національної поліції України та Державної міграційної служби. За ініціативи прокурорів із дисциплінарних приміщень звільнено двох в’язнів, скасовано 5 незаконних постанов начальників УВП про призначення засудженим стягнень.

До суду скеровано 6 клопотань про звільнення дітей від кримінальної відповідальності, а також 27 клопотань про застосування до неповнолітніх заходів виховного характеру.

З метою усунення порушень прав дітей у кримінальному провадженні, ювенальні прокурори внесли 22 вказівки, за якими притягнуто до відповідальності 6 посадовців правоохоронних органів.

Реагуючи на незаконні вироки, ухвалені судами першої інстанції, впродовж поточного року судом апеляційної інстанції за участі апелянта відділу ювенальної юстиції переглянуто 57 рішень у кримінальних провадженнях стосовно 82 підлітків, з них у 10 – щодо 18 неповнолітніх – з ухваленням нового вироку.

Понад дві третини судових рішень стосовно дітей ухвалено з призначенням покарань, не пов’язаних з реальним позбавленням волі.

Завдяки комплексному підходу до захисту прав дітей, котрі вступили у конфлікт з законом, наприкінці 2017 року вдалось досягти очевидного зменшення кількості неповнолітніх, поміщених до слідчого ізолятора.

Загалом, захищаючи права підлітків, які перебувають в умовах несвободи, та щодо яких виконуються вироки, прокурорами внесено 45 вказівок, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 7 службових осіб, які допустили порушення прав ув’язнених та засуджених.

Забезпечено участь у розгляді 46 справ за позовами прокурора та інших осіб, органів та установ, розпочато 3 кримінальні провадження. За реагування прокурорів поновлено права понад 600 неповнолітніх.

Державі повернуто майна і коштів за задоволеними позовами прокурора в сфері охорони дитинства на суму 24,4 млн гривень, добровільно відшкодовано 18,6 млн гривень.

Упродовж поточного року з питань земельних відносин заявлено 82 позови на загальну суму 184 млн грн, задоволено 72 позови на суму 203 млн грн. Повернуто та попереджено незаконне надання земель площею 1001 га.

Так, в порушення вимог земельного та лісового законодавства рішенням Зозулинецької сільської ради Козятинського району передано в постійне користування суб’єкту господарювання Козятинського району понад 700 га землі, в тому числі, 258 га земель лісового фонду.

Інші юридичні особи користувались земельними ділянками, роками не сплачуючи орендну плату. Так, одне з підприємств упродовж двох років безоплатно використовувало 424 га земель промисловості на території п'яти сільських рад області. Прокуратурою області пред'явлено 13 позовів про розірвання договорів оренди щодо ділянок площею понад 250 гектар вартістю близько 70 млн грн, більшість з яких задоволено, і на цей час за судовими рішеннями Вінницькій обласній державній адміністрації та органам місцевого самоврядування реально повернуто земельні ділянки загальною площею 233 гектари вартістю 65 млн грн.

Реагування органів прокуратури на цю ситуацію дало можливість місцевим громадам залучити до села інвесторів для відновлення промислового виробництва у цукровій галузі, внаслідок чого створено нові робочі місця, сплачуються платежі до бюджетів та фондів.

На захист державних інтересів в бюджетній сфері подано 38 позовів на суму понад 6,5 млн грн, з яких 33 вже задоволено на суму майже 5 млн грн.

Судом також задоволено 59 позовів на суму 41 млн грн на захист державних інтересів у сфері державної та комунальної власності, ще 17 позовів на суму 16,7 млн грн перебувають у провадженні суду.

Упродовж минулого року органами прокуратури області оскаржено 11 незаконних судових рішень, які за характером спірних правовідносин можуть бути віднесені до таких, що завдали значних економічних збитків державі. На ці рішення внесено 11 апеляційних карг, задоволено 9 апеляційних скарг, решта перебувають на розгляді.

Після відповідей на запитання 47 депутатів проголосували за підтримку проекту рішення.

 

 

Повернутись Створено: 29 березня 2018 року, 13:21 Переглядів: 558

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація