Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

За сприяння депутата обласної Ради Олександра Крученюка вийшла книга «Спогади про Поділля 1898-1919» Роздрукувати

За сприяння депутата обласної Ради, керівника Хмільницької районної організації БПП Олександра Крученюка видано книгу Гелени (Лєти) Кутиловської з Кумановець «Спогади про Поділля 1898-1919». Презентація книги пройшла у залі Хмільницького районного Будинку культури.

Едуард Амонс із Хмільника знайшов книгу польської авторки в Інтернеті. Його друзі привезли антикварне польське видання. Краєзнавець і педагог Василь Маринич безкоштовно переклав книгу українською мовою. І у 2013 році текст розмістили в електронному вигляді на сайті бібліотеки.  

- Сьогодні молодь користується і комп’ютерною технікою, і Інтернетом, - сказав Олександр Крученюк. - Старшому поколінню більш складно звикнути до технічного прогресу. Тому дуже хотілося, щоб ця книга вийшла українською мовою для краян, для нинішнього і майбутніх поколінь. Тому я підтримав ідею і допоміг книзі побачити світ за сприяння Вінницької облдержадміністрації та Вінницької обласної Ради.

У книзі розповідається про щоденне життя польського маєтку на околицях, життя родини, товариство, домашню освіту, традиції та звичаї, полювання, стосунки двору з українським селом, а також відлуння світової війни на теренах Поділля та дуже довгу дорогу до Польщі. Зокрема, в розділі «Опис поміщицьких маєтків» подаються відомості про маєтки, які існували в хмільницькому краї до революційних подій 1917-1920 рр., який зібрав в архівах і переклав з польської на українську мову Василь Маринич.

Повернутись Створено: 8 лютого 2017 року, 09:57 Переглядів: 874

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація