Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Загальні збори громадян – обов’язковість і масовість Роздрукувати

Відповідно до частини 6 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські голови не рідше одного разу на рік звітують про свою роботу перед територіальними громадами на відкритих зустрічах з громадянами.

Згідно з інформацією з районних рад, загальні збори громадян за місцем проживання (сходи сіл) відбудуться протягом лютого-квітня 2014 року.

Голова обласної Ради Сергій Татусяк вважає, що збори обов’язково мають відбутися у кожній територіальній громаді й з максимальним залученням жителів. Як забезпечити це на практиці, 10 січня обговорювали члени Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради.

– Ми розглядаємо збори громадян як наступний етап нового державного менеджменту, який впроваджений в області. Він передбачає спільну діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо системного і покрокового відпрацювання актуальних проблем кожної окремої територіальної громади, – зауважив С.Татусяк.

Присутній на засіданні Координаційної ради голова облдержадміністрації Іван Мовчан повідомив, що 15 січня у районах починаються звіти голів райдержадміністрацій про роботу у 2013 році. По їх завершенні будуть визначені конкретні завдання для кожного району на 2014 рік.

– Звіти голів РДА і сходи сіл мають бути взаємопов’язані своїми завданнями і спрямованістю на єдиний результат, – прокоментував голова ОДА. 

Сергій Татусяк наголосив, аби на загальних зборах громадян обов’язково були присутні представники районної влади. Від обласної Ради на сходи сіл їздитимуть голова, заступники, представники виконавчого апарату та депутати.

Загалом обговорюване питання вилилося у рішення Координаційної ради. У ньому, зокрема, рекомендується під час зборів, окрім звітів голів і депутатів місцевих рад, заслухати інформацію про виконання стратегій розвитку адміністративно-територіальних одиниць до 2020 року та залучення у розвиток громад позабюджетних фінансових ресурсів

Додамо, що на 2 сесії обласної Ради 6 скликання було прийнято рішення про проведення Єдиного дня депутата та Депутатського тижня в області. Крім того, планується у 2014 році запровадити День обласної Ради в районі. 

Повернутись Створено: 10 січня 2014 року, 17:18 Переглядів: 1589

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація