Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Загальні збори громадян стануть запорукою розвитку територій Роздрукувати

Одними з перших про необхідність активізації місцевих рад та проведення загальних зборів громадян за місцем проживанням говорили самоврядці 15 січня у Погребищі на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. Запрошений на цей захід Степан Нешик – заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради – керуючий справами під час спілкування з сільськими, міським головами зазначив:

Люди мають бути почуті, а їхні пропозиції – розглянуті і, виходячи з формування бюджету, реалізовані. Той відрив між рядовими жителями та владою, який стався на сьогодні, потрібно мінімізувати, щоб люди отримали віру у можливість власного впливу. Безумовно, одразу завтра добре не стане, але іншого варіанту, окрім повернення самосвідомості громадян, не існує. При цьому обласна Рада та обласна адміністрація готові брати участь у сходах сіл і надавати своїх кваліфікованих працівників для розв’язання складних питань.   

Віра Яремчук, сільський голова Дзюнькова переживає, що організувати селян буде нелегко, але повертається у рідне село з планом дій.

Почну із депутатів та активістів села, усе, що почула на Координаційній раді розповім їм, так швидко донесемо і до всіх жителів, - каже Віра Яремчук. – На жаль, сьогодні небагато людей проявляють інтерес до життєдіяльності села, більшість зачинилася у собі. Звідки така байдужість? Можливо, тому що немає роботи у селі, хоча, хто не лінивий, має гроші. Та все ж пробуємо підіймати людей, ініціативи, які від них надходять, є сенс поширювати, адже нам жити у своєму селі і від нашого ставлення залежать умови у ньому.

На засіданні Коородинаційної ради обговорювалась проблем затримки коштів у Держказначействі, що подекуди просто паралізувало роботу місцевих рад. «Нам немає із чим йти до людей, коли десятки й сотні тисяч гривень «зависають» у Казначействі, через що нанівець йдуть усі наші програми», - практично в один голос заявляють усі 26 сільських голів району. До цього додається неприємний факт із державними конкурсами, коли переможці досі не отримали обіцяних грошей на реалізацію проектів. Заручниками цього стали як села, так і уся область. Серед іншого, на засіданні Координаційної ради підіймалось питання суб’єктивності при розподілі субвенцій з обласного бюджету, коли, на думку людей, великі суми подекуди виділяються містам, при цьому інтереси маленьких сіл залишаються осторонь.

За словами Степана Нешика місцевим радам варто інтенсивніше шукати можливості задля залучення ресурсів зі сторони. Як один із прикладів – участь населених пунктів із швейцарсько-українським проектом «DESPRO» щодо будівництва водогонів.

- Потрібно, не зважаючи ні на що, подавати заявки до вітчизняних та міжнародних грантових програм та конкурсів, укладати соціальні угоди із підприємствами, які ведуть свою діяльність у населеному пункті, - радить Степан Нешик, наводячи один із пунктів рішення про загальні збори. – Не сьогодні, так завтра ми будемо працювати з європейськими фондами, а вони надаватимуть підтримку передусім тим, хто уже матиме досвід у написанні власних програм.    

Повернутись Створено: 16 січня 2014 року, 15:42 Переглядів: 796

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація