Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Законодавчі ініціативи Роздрукувати

Сергій Татусяк: «Законопроект про об’єднання територіальних громад потребує доопрацювання»

Голова обласної Ради Сергій Татусяк вважає, що законопроект «Про об’єднання територіальних громад», який на сьогодні зареєстрований у парламенті та проходить процедуру громадського обговорення, потребує доопрацювання. На цьому очільник облради наголосив під час круглого столу «Обговорення проекту Закону України «Про об’єднання територіальних громад». Захід відбувся 12 березня у Комітеті Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

Під час круглого столу відбулися презентації самого законопроекту та проекту експертного висновку щодо нього Ради Європи. В ході обговорення нормативного акту Сергій Татусяк презентував пропозиції до законопроекту від депутатів обласної та районних рад, громадських організацій, сільських територіальних громад Вінниччини, а також від комісії з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Української асоціації районних та обласних рад.
– Члени комісії з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Української асоціації районних та обласних рад вважають, що Законопроект «Про об’єднання територіальних громад» №9590 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України потребує доопрацювання. Він має врегулювати всі процедури об’єднання, чітко розкрити участь державних органів у цьому процесі та визначити фінансову підтримку об’єднання з боку держави, – наголосив С.Татусяк.
Він пояснив, що правки, насамперед, стосуються фінансової та економічної самодостатності територіальних громад, їхньої готовності для реалізації принципів субсидіарності в місцевому самоврядуванні. Для цього, на думку голови Вінницької облради, необхідно вносити відповідні зміни як в Конституцію, так і в Бюджетний та Податковий кодекси.
– Ключовий стимул до об’єднання громад – фінансовий. І ми маємо його відстоювати, бо інакше закон не спрацює, – підкреслив Сергій Татусяк.
Зокрема, голова пропонує залишити норму першої редакції законопроекту, якою передбачались державні субвенції об’єднанням сільських територіальних громад. Це від 40 до 100 відсотків дотації до бюджету об’єднаної громади, залежно від її чисельності.
– Для наших депресивних сіл із дотаційними бюджетами – це порятунок і стимул до об’єднання та ефективного розвитку. Тому прошу внести цю норму в нинішню редакцію проекту закону, – зазначив С.Татусяк.
Крім цієї, очільник облради вніс ще низку пропозицій до законопроекту, які передав робочій групі у письмовому вигляді.

Повернутись Створено: 12 березня 2012 року, 00:00 Переглядів: 951

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація