Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 10 лютого стартував 17 обласний конкурс

    Конкурсна рада обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад О Г О Л О Ш У Є 17 обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад Згідно з розпорядженням голови обласної Ради від 06 лютого 2020 року № 40 «Про сімнадцятий обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад» та рішенням Конкурс ....

  • Підтримали Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області до 2027 року

    На позачерговій 42 сесії обласної Ради депутати розглянули Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року та план заходів на 2021-2023 роки. Стратегія розроблялась на основі чинного законодавства із використанням кращого європейського та українського досвіду робочою групою із розробки Стратегії збалансо ....

  • Розпочато громадське обговорення Стратегії 2027

    Вінницька обласна Рада оголошує проведення громадського обговорення проєкту рішення «Про Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року», внесеного облдержадміністрацією на розгляд сесії обласної Ради. Пропозиції до зазначеного проєкту рішення просимо вносити на адресу обласної Ради до 13 б ....

Законотворчість Роздрукувати

Напрацьовано пропозиції до законопроекту про виробництво та обіг алкоголю й тютюну

15 березня з ініціативи обласної Ради відбувся круглий стіл з обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» авторства народного депутата України Р.В.Кошулинського.
Участь в обговоренні взяли депутати обласної Ради, керівники профільних управлінь облдержадміністрації, очільники підприємств спиртової галузі Вінниччини, представники Громадської Ради при обласні Раді та Ради підприємців при ОДА.
Головуючий за засіданні заступник голови Вінницької обласної Ради - заступник керівника виконавчого апарату (керуючий справами) Степан Нешик повідомив, що даним заходом обласна Рада розпочинає безстроковий семінар з обговорення законопроектів та інших нормативно-правових актів. Що ж до теми першого круглого столу, то вона продиктована сучасними соціальними реаліями, адже стосується не тільки виробничої спиртової галузі, а й культури споживання алкоголю громадянами.
– Проблема набула широкого суспільного резонансу. І це, на жаль, зумовлено об’єктивними обставинами. Адже показники споживання спиртової та тютюнової продукції становлять реальну загрозу моральному та фізичному здоров’ю української нації, – наголосив С.Нешик.
У ході обговорення законопроекту найбільш дискусійними виявилися норми щодо:
– видання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами органами місцевого самоврядування;
– обмеження у видачі ліцензій – одна на 10 тисяч жителів;
– видача ліцензій через аукціон;
– заборона продажу алкоголю громадянам до 21 року;
часові та просторові обмеження на продаж алкоголю і тютюну.

 


Представники управлінь економіки, агропромислового розвитку, податкової інспекції та виробники аргументували економічну складову законопроекту, в той час як освітяни, медики та представники соціальної служби акцентували на морально-етичних факторах документа.
Загалом експерти у своїй більшості визнали, що зміни до закону в редакції Р.В.Кошулинського не несуть максимально позитивних змін, відтак є малоефективним. Свої пропозиції та заперечення учасники круглого столу нададуть до юридичного відділу виконавчого апарату обласної Ради. Там вони будуть узагальнені, винесені на сесію облради, а потім направлені до Верховної Ради України.
Крім того, паралельно Департамент агропромислового розвитку ОДА готує звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо врегулювання роботи спиртових заводів.

Повернутись Створено: 15 березня 2013 року, 00:00 Переглядів: 877

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація