Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Законотворчість Роздрукувати

Напрацьовано пропозиції до законопроекту про виробництво та обіг алкоголю й тютюну

15 березня з ініціативи обласної Ради відбувся круглий стіл з обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» авторства народного депутата України Р.В.Кошулинського.
Участь в обговоренні взяли депутати обласної Ради, керівники профільних управлінь облдержадміністрації, очільники підприємств спиртової галузі Вінниччини, представники Громадської Ради при обласні Раді та Ради підприємців при ОДА.
Головуючий за засіданні заступник голови Вінницької обласної Ради - заступник керівника виконавчого апарату (керуючий справами) Степан Нешик повідомив, що даним заходом обласна Рада розпочинає безстроковий семінар з обговорення законопроектів та інших нормативно-правових актів. Що ж до теми першого круглого столу, то вона продиктована сучасними соціальними реаліями, адже стосується не тільки виробничої спиртової галузі, а й культури споживання алкоголю громадянами.
– Проблема набула широкого суспільного резонансу. І це, на жаль, зумовлено об’єктивними обставинами. Адже показники споживання спиртової та тютюнової продукції становлять реальну загрозу моральному та фізичному здоров’ю української нації, – наголосив С.Нешик.
У ході обговорення законопроекту найбільш дискусійними виявилися норми щодо:
– видання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами органами місцевого самоврядування;
– обмеження у видачі ліцензій – одна на 10 тисяч жителів;
– видача ліцензій через аукціон;
– заборона продажу алкоголю громадянам до 21 року;
часові та просторові обмеження на продаж алкоголю і тютюну.

 


Представники управлінь економіки, агропромислового розвитку, податкової інспекції та виробники аргументували економічну складову законопроекту, в той час як освітяни, медики та представники соціальної служби акцентували на морально-етичних факторах документа.
Загалом експерти у своїй більшості визнали, що зміни до закону в редакції Р.В.Кошулинського не несуть максимально позитивних змін, відтак є малоефективним. Свої пропозиції та заперечення учасники круглого столу нададуть до юридичного відділу виконавчого апарату обласної Ради. Там вони будуть узагальнені, винесені на сесію облради, а потім направлені до Верховної Ради України.
Крім того, паралельно Департамент агропромислового розвитку ОДА готує звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо врегулювання роботи спиртових заводів.

Повернутись Створено: 15 березня 2013 року, 00:00 Переглядів: 826

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація