Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Законотворчість Роздрукувати

Напрацьовано пропозиції до законопроекту про виробництво та обіг алкоголю й тютюну

15 березня з ініціативи обласної Ради відбувся круглий стіл з обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» авторства народного депутата України Р.В.Кошулинського.
Участь в обговоренні взяли депутати обласної Ради, керівники профільних управлінь облдержадміністрації, очільники підприємств спиртової галузі Вінниччини, представники Громадської Ради при обласні Раді та Ради підприємців при ОДА.
Головуючий за засіданні заступник голови Вінницької обласної Ради - заступник керівника виконавчого апарату (керуючий справами) Степан Нешик повідомив, що даним заходом обласна Рада розпочинає безстроковий семінар з обговорення законопроектів та інших нормативно-правових актів. Що ж до теми першого круглого столу, то вона продиктована сучасними соціальними реаліями, адже стосується не тільки виробничої спиртової галузі, а й культури споживання алкоголю громадянами.
– Проблема набула широкого суспільного резонансу. І це, на жаль, зумовлено об’єктивними обставинами. Адже показники споживання спиртової та тютюнової продукції становлять реальну загрозу моральному та фізичному здоров’ю української нації, – наголосив С.Нешик.
У ході обговорення законопроекту найбільш дискусійними виявилися норми щодо:
– видання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами органами місцевого самоврядування;
– обмеження у видачі ліцензій – одна на 10 тисяч жителів;
– видача ліцензій через аукціон;
– заборона продажу алкоголю громадянам до 21 року;
часові та просторові обмеження на продаж алкоголю і тютюну.

 


Представники управлінь економіки, агропромислового розвитку, податкової інспекції та виробники аргументували економічну складову законопроекту, в той час як освітяни, медики та представники соціальної служби акцентували на морально-етичних факторах документа.
Загалом експерти у своїй більшості визнали, що зміни до закону в редакції Р.В.Кошулинського не несуть максимально позитивних змін, відтак є малоефективним. Свої пропозиції та заперечення учасники круглого столу нададуть до юридичного відділу виконавчого апарату обласної Ради. Там вони будуть узагальнені, винесені на сесію облради, а потім направлені до Верховної Ради України.
Крім того, паралельно Департамент агропромислового розвитку ОДА готує звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо врегулювання роботи спиртових заводів.

Повернутись Створено: 15 березня 2013 року, 00:00 Переглядів: 924

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація