Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Залучення грантових коштів – стимул для розвитку громад районів Роздрукувати

У Вінницькій області розпочався прийом заявок на обласний конкурс територіальних громад. Цьогоріч кількість коштів виділених на обласний конкурс збільшено до 15 млн. грн.

За підтримки ГО "Соціальний центр МХП" та за сприяння депутата  обласної Ради Лариси Білозір у Тростянецькому, Гайсинському, Теплицькому та Бершадському районах відбулись Регіональні  форуми "Залучення інвестицій у соціально-економічний розвиток району за рахунок грантової діяльності територіальних громад” для стимулювання громад по написанню грантових заявок.

Минулого року громади цих чотирьох районів реалізували 31 проект, які отримали фінансування в рамках обласного конкурсу проектів. З яких по 4 проекти у Гайсинському та Теплицькому районах, 7 – у Бершадському та 16 у Тростянецькому. Це суттєво більше ніж минулоріч.

Залучення додаткових коштів через участь у грантових програмах дало можливість громадам покращити об’єкти медичної, освітньої сфер, культури та спорту.

Загальна сума усіх реалізованих грантових проектів склала більше 6,3 млн. грн., з яких 1,7 млн. грн.. – кошти обласного бюджету, 2,2 млн. грн. – кошти місцевих бюджетів, майже 2,3 млн. грн. - залучені кошти партнерів та 300 тис. грн. – співфінансування ГО «Соціальний центр МХП» майже стільки ж 472 тис. грн. надала ТОВ «Вінницька птахофабрика».

Окрім того, завдяки роботі громад, уряду та народного депутата України Миколи Кучера було залучено майже 100 млн. грн. державної субвенції на реалізацію великих інфраструктурних проектів: в школах,садочках, лікарнях, будинках культури, музеях, на будівництво очисних споруд,  доріг та інших.

Щоб активізувати роботу у цьому напрямку громадська організація «Соціальний центр МХП» при сприянні депутата обласної Ради, голови комісії питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва Лариси Білозір організували 1 та 2 лютого у Тростянці, Гайсині, Теплику та Бершаді регіональні форуми . Запросили очільників сіл та селищ району, керівників комунальних закладів, в тому числі тих, хто буде писати та подавати проекти від громад на конкурс в цьому році (не більше 2 проектів від сільської, селищної, міської чи районної  ради за умовами конкурсу в цьому році).

У заході також брали участь очільники районів, керівник проекту ЄС Наталя Гижко, начальник управління дозволів, природоохоронних програм, моніторингу та комунікацій ОДА Оксана Швець, координатор програм по доступності ГО «Гармонія» Людмила Нецкін.

У своєму виступі Лариса Білозір закликала керівників  територіальних громад не залишатися осторонь та активізувати свою роботу у напрямку написання проектів. Адже це, на її переконання, один із реальних механізмів залучення коштів для вирішення проблем села. На першому етапі мова йде про участь громад в обласному грантовому конкурсі, а вже потім можна говорити про вихід на загальнодержавний та міжнародний рівень написання проектів.

Зважаючи на те, що для багатьох очільників сіл та селищ це новий і досі  незнайомий напрям роботи, пані Білозір запропонувала створити Інформаційно-ресурсні центри по написанню міжнародних грантів у кожному з районів, окрім Тростянеччини. Там такий центр уже функціонує і завдяки цьому минулоріч район посів третє місце в області за кількістю написаних проектів.

- Робота в 2016 проведена колосальна та серйозна, будемо працювати, щоб у 2017 досягти ще більш високих результатів по підготовці, написанню та реалізації соціально важливих проектів,- запевнила присутніх Лариса Білозір. - Цьогоріч пріоритети обласного конкурсу проектів суттєво зміщені у бік екологічного, туристичного напрямку та доступності, підтримки людей з інвалідністю.

Представник Вінницької ОДА Оксана Швець, наголосила на аспектах написання природоохоронних проектів, адже це один із пріоритетів цьогорічного конкурсу. 

Присутня на форумі експерт Наталя Гижко презентували позитивні сторони  участі громад у грантових конкурсах та розповіла про умови та процедуру написання заявки.

Водночас Людмила Нецкін поділилась досвідом ГО «Гармонія» у провадженні інклюзивних проектів у Вінниці, та на реальних прикладах показала важливість теми доступності для сучасного суспільства. 

Повернутись Створено: 7 лютого 2017 року, 10:19 Переглядів: 2506

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація