Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Залучення позабюджетних коштів – запорука розвитку громад Роздрукувати

Залучення позабюджетних коштів – запорука розвитку громад

Голова обласної Ради Сергій Татусяк запропонував сільським та селищним головам залучити до роботи сільських, селищних рад людину, яка б займалася інвестиціями та соціально-економічним розвитком громади шляхом залучення позабюджетних коштів.
Сергій Пилипович наголосив, що це нововведення не потребує додаткових коштів на заробітну плату, оскільки посада має запроваджуватися на громадських засадах.
– Це європейська практика роботи місцевих органів самоврядування. Наприклад, у Польщі кожна рада має кілька людей, які займаються позабюджетними інвестиціями, у вигляді написання грантів, участі у різних програмах тощо. Ми не повинні надіятися на бюджет – сільський, районний, обласний – у них видатки обмежені. Тому активуйте роботу із залучення інвестицій. Беріть приклад з громад, які вже працюють з іноземними партнерами. Вони за кілька років співпраці змогли за європейські кошти відремонтували школи, клуби, отримати комп’ютерне обладнання, пожежні та медичні автомобілі, – зазначив С.Татусяк.
Також, на думку голови облради, сільські та селищні голови мають більше контактувати з громадськими організаціями, які працюють з вітчизняними та європейськими фондами.
Сергій Татусяк повідомив, що обласна Рада навчатиме представників органів самоврядування працювати з грантами, брати участь у європейських проектах розвитку. Вже сьогодні розробляється програма навчального курсу для представників органів місцевого самоврядування. Наразі спеціалісти Ради збирають пропозиції від самоврядців стосовно того, які питання внести в даний навчальний курс.
За словами голови облради, перший великий навчальний семінар планується провести наприкінці січня наступного року за участю іноземних тренерів.

 

Повернутись Створено: 22 листопада 2010 року, 00:00 Переглядів: 3174

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація