Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк взяв участь у практичному семінарі з якості очистки води Роздрукувати

22 травня у приміщенні КП «Вінницяоблводоканал» відбувся практичний семінар щодо впровадження проектів блочно-модульних споруд для господарсько-побутових стічних вод. Участь у його роботі взяли заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник,  депутат обласної Ради, директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Сергій Волков, директор ТОВ «ВотерКейс» Леонід Бєлопольський, керівник проектів та програм в сфері очистки стічних вод ТОВ «ВотерКейс» Ігор Дівчур, начальник КП «Вінницяоблводоканал» Олександр Чернятинський та голови об’єднаних територіальних громад області.

– Водопостачання та водовідведення наразі є однією з важливих тематик сьогодення. Тому саме проблема якості очистки води дуже часто є недостатньо вивченою,  погіршився і сам стан води, знизився рівень ґрунтових вод. Наразі в області проводиться реалізація четвертої фази співпраці зі швейцарськими партнерами по програмі  DESPRO, які інвестують кошти в проектування водогонів та системи очистки води, – зазначив заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк. – Переходячи до конструктивної частини засідання, пропоную заслухати інформацію директора ТОВ «ВотерКейс» Леоніда Бєлопольського щодо впровадження проектів блочно-модульних очисних споруд для господарсько-побутових стічних вод потужністю від 50 до 6000 м3 на добу.

Леонід Бєлопольський має 20-річний досвід впровадження проектів з очистки стічних вод. Він повідомив, що компанія «WaterCase» розглядає можливість розміщення потужностей з виробництва блочно-модульних очисних споруд на території Вінницької області та представив  присутнім презентацію  з очистки стічних вод, інновацій та інвестицій.

Про концепцію реформування та модернізації існуючої системи водопостачання та водовідведення  поінформував начальник департаменту водопостачання та водовідведення ТОВ «Комета» Володимир Каніболоцький.   Сучасні підходи до розвитку системи водопостачання та водовідведення, поводження з твердими побутовими відходами перед присутніми на семінарі доповів завідувач відділення житлово-комунального господарства Державного підприємства «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічного інституту міського господарства» Мінрегіону України,  кандидат технічних наук Олександр Кравченко.

На Вінниччині послугами з централізованого водопостачання охоплено 62% населення. В якості джерел централізованого водопостачання використовуються відкриті водойми 5 водогонів (в містах – Вінниця, Калинівка, Хмільник, Ладижин, Козятин) та 269 комунальних артезіанських свердловин в населених пунктах області.

Загальна протяжність мереж водопостачання складає 2801,2 км, з них – старих та аварійних мереж, які підлягають заміні – 31% (або 875 км), внаслідок чого витоки та непродуктивні втрати води в системі водопостачання сягають 30%.

Централізованими системами водовідведення охоплено 48% населення області, з яких – 100% міст, 65%, або 18 селищ міського типу та 0,3% сільських населених пунктів.

Послуги з централізованого водопостачання та водовідведення надаються 76 суб’єктами господарювання, які отримали ліцензії на провадження відповідного виду діяльності. З них, лише – 39 суб’єктів експлуатують системи централізованого водовідведення, тобто, майже 50% населених пунктів (37 суб’єктів), які мають системи централізованого водопостачання не мають систем водовідведення та потребують їхнього будівництва.

Повернутись Створено: 23 травня 2018 року, 14:14 Переглядів: 520

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація