Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Заступник голови обласної Ради Наталія Солейко взяла участь у комітетських слуханнях Роздрукувати

18 лютого у Комітеті Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму відбулися слухання на тему: «Забезпечення функціонування закладів оздоровлення та відпочинку дітей за нових законодавчих умов». У засіданні взяла участь заступник голови обласної Ради Наталія Солейко.

Відкриваючи слухання, голова Комітету Артур Палатний наголосив, зокрема, на тому, що "з ініціативи уряду Верховною Радою 28 грудня 2014 року був прийнятий Закон "Про загальнообов’язкове державне страхування", який позбавив сферу оздоровлення та відпочинку дітей фінансування за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на суму близько 400 мільйонів гривень".

За його словами, оздоровчі заклади передані на фінансування місцевих бюджетів, які не мають відповідних ресурсів, що загрожує зривом оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2015 року і призведе до суттєвого погіршення стану здоров’я дітей.

Він також зауважив, що у 2015 році державна підтримка оздоровлення та відпочинку дітей і їх санаторного лікування зменшилася у порівнянні з минулим роком на 233 млн. гривень, мережа дитячих закладів оздоровлення та відпочинку зменшиться на 4367 об‘єктів, заплановано охопити оздоровленням та відпочинком майже на 670 тисяч дітей менше, ніж у минулому році, в тому числі саме оздоровленням – на 310 тисяч дітей менше.

Учасники слухань наголосили на тому, що припинення фінансування оздоровлення та відпочинку дітей без відповідної компенсації неминуче призведе до зменшення кількості дітей, охоплених оздоровленням та відпочинком (щорічно за кошти Фонду оздоровлювалося 200 тис. дітей); до зменшення кількості дитячих закладів оздоровлення та відпочинку (щорічно за кошти Фонду викуповувалися путівки при частковому фінансуванні та за повну вартість у понад 500 дитячих закладах оздоровлення та відпочинку); до погіршення стану матеріально-технічної бази дитячих закладів оздоровлення та відпочинку; до збільшення вартості путівки до таких закладів.

Під час слухань було висловлено занепокоєння, що у 2015 році не передбачено виділення коштів Міністерству аграрної політики та продовольства та Міністерству освіти і науки на оздоровлення та відпочинок дітей, тоді як у минулому році було виділено, відповідно, 7,5 та 2,56 млн. грн. Обсяг фінансування оздоровлення дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, планується скоротити з 232,2 млн. грн. до 6,5 млн. грн.

За даними Міністерства соціальної політики, відповідно до яких прогнозується суттєве зменшення обсягів оздоровлення та відпочинку дітей, а саме: у 2015 році заплановано охопити оздоровленням та відпочинком 1 862 708 дітей (43,3 % від загальної чисельності дітей шкільного віку, що на 15,6 % менше у порівнянні з 2014 роком), з них оздоровленням – 578 522 дитини (13,5 % від загальної чисельності дітей шкільного віку, що на 21,5 % менше у порівнянні з 2014 роком), відпочинком – 1 284 186 дітей (29,9 % від загальної чисельності дітей шкільного віку, що на 8,3 % менше у порівнянні з 2014 роком).

За підсумками комітетських слухань, учасники засідання акцентували увагу на тому, що критична ситуація щодо загрози належному функціонуванню сфери оздоровлення та відпочинку дітей потребує невідкладних заходів Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, профільних міністерств, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо внесення змін до законодавства та визначення нових джерел фінансування оздоровлення та відпочинку дітей у 2015 році.

Повернутись Створено: 20 лютого 2015 року, 12:29 Переглядів: 838

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація