Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Заступник прокурора області розповів, де виявлено найбільше порушень закону Роздрукувати

Під час роботи сесійного засідання депутати  заслухали інформацію заступника прокурора Вінницької області Сергія Сухореброго щодо результатів діяльності органів прокуратури області у 2016 році.

Заступник прокурора передусім повідомив, що впродовж минулого року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо 29 043 кримінальних правопорушень.

- Найменше правопорушень скоєно у Чернівецькому районі – 181, Чечельницькому - 201, Оратівському - 209, Мурованокуриловецькому – 311, Піщанському районах – 315, - сказав Сергій Сухоребрий. – Найбільше порушень зареєстровано у місті Вінниці - 10 825, Вінницькому - 1 805, Гайсинському - 1 063  та Бершадському районах - 1 0133,5 %.  

Найменше зареєстровано особливо тяжких кримінальних правопорушень у Жмеринському, Мурованокуриловецькому та Оратівському районах - 1, Літинському, Чернівецькому та Ямпільському районах - 2. Найбільшим такий показник є у Тульчинському - 3,6 %, Тиврівському - 3,4 %, Липовецькому - 3,3 %, Вінницькому - 3,1 % та Гайсинському районах - З %, у м. Хмільнику - 4,5 %, у м. Могилів-Подільському - 3,4 % та в м. Ладижині - 3,1 %.

Детально зупинився на питаннях щодо корупційних правопорушень.

– Розслідувано 14 кримінальних проваджень про корупційне правопорушення, проти 9-ти  - за аналогічний період минулого року, - повідомив він. - Встановлено збитків на суму 636 тис. грн., у тому числі, інтересам держави та територіальних громад - на суму 460 тис. гривень. Відшкодовано 101 тис. гривень. В органах поліції розслідувано 38 кримінальних проваджень про корупційні правопорушення. Направлено до суду сім кримінальних проваджень про правопорушення, вчинених у сфері земельних відносин. Розслідувано 15 справ про правопорушення, вчинені у бюджетній системі.

Упродовж 2016 року у провадженні слідчих слідчого управління Державної фіскальної служби України у Вінницькій області знаходилось 167 кримінальних проваджень. За результатами досудового розслідування закінчено 75 кримінальних проваджень, з яких: 18 у формі звернення до суду з обвинувальним актом, що складає 24 %. У провадженні слідчих СВ УСБ України в області знаходилось 111 кримінальних проваджень, з яких закінчено 38.

Інформуючи депутатів про стан роботи правоохоронних органів щодо протидії корупції, заступник прокурора звернув увагу, що впродовж 2016 року правоохоронними органами області складено і направлено до суду 52 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією. Судами розглянуто 43 протоколи, 26 осіб притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу, 17 протоколів закрито. Внесено 303 подання на усунення причин та умов, що сприяють корупційним проявам. За результатами їхнього розгляду, на нинішній час, до відповідальності притягнуто 102 особи.

Корупційними кримінальними правопорушеннями завдано збитків на суму 118 894 146 грн, забезпечено відшкодування збитків шляхом накладення арешту на майно на суму 5 491 500 грн.

Прокурорами прийнято участь у розгляді слідчими суддями 214 скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, у т. ч., 111 скарг - щодо невнесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальні правопорушення.

З метою захисту інтересів громадян та держави, органами прокуратури вжито низку заходів представницького характеру. Судами задоволено 270 позовів прокурорів на загальну суму понад 115,7 млн. гривень.  

Приділяється увага представницькій діяльності в інтересах дітей, спрямованій на збереження мережі, майна та земельних ділянок дитячих установ. З вказаних питань заявлено позовів на суму 40,9 млн. грн. Виконано судових рішень на суму 148 тис. грн. Добровільно відшкодовано за закритими справами 660 тис. грн. Прокурорами взято участь у розгляді 565 справ, з них у кожному п’ятому випадку - щодо захисту прав дітей.

Найбільше порушень закону виявлено в органах виконавчої влади, місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях при виконанні ними кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі (працівники цих установ становлять (32 %) від загального числа притягнутих за актами реагування) та у виправних колоніях (майже половина від загального числа притягнутих (29%).

З питань нагляду за додержанням кримінально-виховного законодавства та захисту прав і свобод неповнолітніх розглянуто 37 документів проти 29 - у минулому році, за результатами розгляду яких притягнуто до різних видів відповідальності 9 службових осіб.

Найбільше порушень закону виявлено в ізоляторах тимчасового тримання органів поліції та у кімнатах для затриманих і доставлених чергових частин органів внутрішніх справ. Кількість притягнутих працівників цих установ становить 86 % від загального числа притягнутих за актами реагування.

Упродовж 2016 року вирішено 5777 звернень громадян та юридичних осіб, з них задоволено 111 звернень. З числа вирішених звернень 123 надійшли від народних депутатів. На особистому прийомі прийнято звернення від 4420 осіб, з них 555 — особисто керівником прокуратури.

Заслухавши виступ, депутати обласної Ради взяли до відома інформацію прокурора Вінницької області щодо результатів діяльності органів прокуратури області у 2016 році.

Повернутись Створено: 24 березня 2017 року, 12:58 Переглядів: 556

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація