Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Завдяки системі ProZorrо обласна Рада зекономила кошти на суму майже 16 тисяч гривень Роздрукувати

З 1 серпня всі державні тендери в Україні проводитимуться виключно в електронній системі ProZorro. Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», Вінницька обласна Рада, одна із перших, ще у лютому 2016 року, розпочала виконання державних закупівель і тендерних процедур на базі пілотної електронної системи закупівель ProZorrо.

Як поінформував заступник начальника загального відділу виконавчого апарату Вінницької обласної Ради Володимир Брилюк, завдяки використанню нової системи у період з лютого по червень 2016 року обласна Рада при проведенні закупівель зекономила кошти на суму 15823,63 грн (23%).

Досвід першої хвилі переходу в ProZorro доводить, що жодних перешкод чи труднощів з впровадженням електронної системи для замовників не існує. Навпаки, використання ProZorro значно спрощує для них процедури закупівель і дозволяє економити.

– Все, що найбільше турбує наших громадян – це непрозорість тендерного процесу. Тому система ProZorro є досить серйозним кроком у запровадженні схеми, яка дає можливість здійснювати всі державні закупівлі відкрито й прозоро, – прокоментував голова обласної Ради Анатолій Олійник.

Система створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців, з метою прозорого і ефективного витрачання державних коштів, а також запобігання корупції, завдяки громадському контролю та розширенню кола постачальників. Її унікальність та прогресивність полягає в тому, що вона створена на відкритому коді, що дозволяє використовувати систему будь-якою іншою державою світу і створювати на її основі інші системи купівлі-продажу. Розробка електронної системи державних закупівель завершилась наприкінці 2014 року. Тестування системи із залученням IT-спеціалістів та пілотних замовників тривало протягом майже двох місяців. 2 лютого 2015 року систему електронних закупівель, яка отримала назву ProZorrо, було презентовано громадськості та ЗМІ, її запустили в «пілотному» режимі.

Довідка. 25 грудня 2015 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про публічні закупівлі», який забезпечував законодавче підґрунтя для наступного етапу реформи держзакупівель – повного переходу на електронні торги. Цей Закон набрав чинності та вводився в дію етапно: з 1 квітня 2016 року – для центральних органів виконавчої влади та замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання; з 1 серпня 2016 року – для всіх державних замовників.

Повернутись Створено: 2 серпня 2016 року, 12:53 Переглядів: 1539

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація