Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Здоров’я громади Роздрукувати

У Козятині запрацював бювет із генетично здоровою водою

Четверте за величиною місто Вінницької області, залізничний Козятин, як і більшість промислових міст України, потерпає від поганої питної води. Мешканці скаржаться (особливо у спекотне літо) на сторонні запахи та неприємний присмак води, що тече з їхніх кранів. Спеціалісти пояснюють, що питання має дві проблемні площини: стан водойм, з яких забирається вода на потреби міста, та самі водопровідні мережі, середній вік яких 50-60 років.

За словами Козятинського міського голови Олександра Гвелесіані міська влада робить усе можливе для того, щоб покращити стан води у домівках козятинців.
– Те, що ми робимо самотужки, наприклад, міняємо фільтри, ремонтуємо труби – не дає належних результатів. Тому ми написали звернення до прем’єр-міністра Миколи Азарова з проханням допомогти місту в завершенні будівництва проекту, який був розпочатий у 90-х роках і заморожений у 1994 році. Цей проект передбачав проведення водогону від села Селище до міста Козятин. У Селищі є підземне прісне озеро, з якого і планували подавати воду в місто, – пояснює Олександр Гвелесіані.
Але допоки справа узгоджуватиметься на державному рівні, вирішувати проблему взялися локально – встановленням бюветів із очисним обладнанням. Перший пункт якісної питної води козятинцям презентували 21 жовтня на вул. Котовського. Привітати земляків із першим кроком на шляху до чистої і здорової води прибули голова обласної Ради Сергій Татусяк та народний депутат України Юрій Гайдаєв, за сприяння якого власне і з’явився у Козятині бювет.
– Це «перша ластівка» нашого спільного з міською владою проекту із забезпечення міста якісною питною водою. Ми довго йшли до цього і будемо продовжувати даний проект разом із районною та обласною владою. Ми установимо ще кілька бюветів у різних мікрорайонах Козятина і жителі будуть вживати генетично здорову воду, – зазначив Юрій Гайдаєв.
Сергій Татусяк підтвердив, що увага обласної Ради до проблеми питаної води в області є пильною. Так, у липні цього року депутати затвердили нову редакцію «Обласної програми «Питна вода» на 2008-2020 роки», внісши до її змісту нові завдання, заходи та перелік об’єктів, роботу яких планується покращити за рахунок коштів програми.
– Програма є, однак вона не передбачає застосування таких сучасних технологій для очищення води, адже вони недешеві. Але наша мета – домогтися якості питної води по всій області. Зараз ми вивчаємо розробку академіка Владислава Гончарука (директор Інституту колоїдної хімії та хімії води ім.А.Думанського НАНУ – ред.), який придумав ефективний механізм очистки водопровідної та колодязної води. Його установки зараз є у Києві, п’ять бюветів вже 4 роки працюють у Борисполі. Ми створимо робочу групу, яка ознайомиться з даним проектом, поїде до Борисполя побачити проект в дії і дасть свої висновки, чи можливо це запровадити у нас, – прокоментував Сергій Татусяк.
На урочисте відкриття бювету по вулиці Котовського прийшли сотні козятинців. Кожен хотів покуштувати воду, а багато хто прихопив із собою пляшки та бутлі, аби набрати смачної рідини додому. Тепер мешканці інших мікрорайонів Козятина із заздрістю чекають водної новації в себе.


Повернутись Створено: 22 жовтня 2012 року, 00:00 Переглядів: 996

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація