Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Землевпорядкування Роздрукувати

До кінця року місцеві ради мають завершити оцінку земель

Сільські, селищні та міські ради до 1 січня 2013 року мають здійснити аналіз стану інвентаризації земель своїх населених пунктів і завершити первинну нормативну грошову оцінку цих земель. Таку рекомендацію затвердила своїм рішенням Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради 4 жовтня під час виїзного засідання у Тиврові. Очолив засідання голова облради Сергій Татусяк.

Члени Координаційної ради заслухали інформацію начальника Головного управління Держкомзему у Вінницькій області Олексія Коника про стан інвентаризації земельного фонду і нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Вінниччини. Він повідомив, що площа земель населених пунктів області станом на 01.10.2012 року складає 380.2 тис. га, з них проінвентаризовано 344.9 тис. га або 90.7% від загальної площі.
– З усіх районів області найбільше проінвентаризовано в 2012 році земель населених пунктів у Крижопільському (2233 га - 21.3% від загальної площі), Ямпільському (698 га – 5.6%), Мурованокуриловецькому (525 га - 4.7%) та Гайсинському (297 га – 1.9% від загальної площі) районах, – поінформував О.Коник.
Сергій Татусяк зауважив, що останнім часом є багато нарікань від громадян, які не можуть отримати витяги про нормативну грошову оцінку земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, садівництва, гаражного будівництва та надати їх нотаріусам для оформлення спадщини та дарування.
– Без витягу з нормативної грошової оцінки земельної ділянки нотаріуси не в змозі посвідчувати такі угоди. Люди опиняються в безвихідному положенні, а це призводить до соціальної напруги. Тому наголошую, що врегулювання зазначеного питання потребує якнайшвидших заходів, – підкреслив С.Татусяк.
Обговоривши актуальне питання, Координаційна рада ухвалила рішення про розгляд даного питання у кожному районі окремо. Головному управлінню Держкомзему у Вінницькій області рекомендовано спільно з Головним фінансовим управлінням облдержадміністрації надати пропозиції щодо фінансування робіт зі здійснення грошової оцінки та інвентаризації земель. Виходячи з них, обласна Рада передбачить відповідні кошти в обласному бюджеті у 2012 та 2013 роках.
Крім того, Координаційна рада рекомендувала сільським, селищним та міським радам до 1 січня 2013 року завершити інвентаризацію земель. Також за необхідністю укласти угоди щодо повторної оцінки земель, передбачивши для цього відповідне фінансування у місцевих бюджетах.


Повернутись Створено: 5 жовтня 2012 року, 00:00 Переглядів: 1141

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація