Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 10 лютого стартував 17 обласний конкурс

    Конкурсна рада обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад О Г О Л О Ш У Є 17 обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад Згідно з розпорядженням голови обласної Ради від 06 лютого 2020 року № 40 «Про сімнадцятий обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад» та рішенням Конкурс ....

  • Підтримали Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області до 2027 року

    На позачерговій 42 сесії обласної Ради депутати розглянули Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року та план заходів на 2021-2023 роки. Стратегія розроблялась на основі чинного законодавства із використанням кращого європейського та українського досвіду робочою групою із розробки Стратегії збалансо ....

  • Цьогорічні проєкти розвитку територіальних громад подаватимуться також до міжнародних програм

    Про особливості проведення та оформлення проєктних заявок для 17 обласного Конкурсу проєктів розвитку територіальних громад сьогодні, 13 лютого, обговорили з громадами Вінницької області. Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування за дорученням обласної Ради, спільно з облдержадміністрацією та експертами Асоціації провели онлайн-с ....

«Живий вогонь» запалав у Хмільнику на березі Південного Бугу Роздрукувати

Фестиваль звичаєвої культури «Живий вогонь» цьогоріч відбувся на Вінниччині вже вдев'яте. Другий рік поспіль його проводять у Хмільнику, в центральному міському парку на березі Південного Бугу. На свято завітали голова обласної Ради Анатолій Олійник, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, керівники депутатський фракцій обласної Ради – Олександр Крученюк, Сергій Кривешко, Вадим Соляник.

– Щиро вдячний всім, хто вже в дев’ятий раз організовує таке прекрасне українське свято, – звернувся до учасників та гостей дійства очільник найвищого самоврядного органу області Анатолій Олійник від імені депутатського корпусу обласної Ради. – Саме завдяки таким фестивалям ми пам’ятаємо про наше коріння, саме через єднання та підтримку один одного нам потрібно показати всім, у кого є імперське мислення, що Україна була понад тисячу років, що Україна є, і буде міцною, демократичною, цивілізованою європейською державою!

Присутніх також привітав заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, підкресливши, що фестиваль – це свято, приурочене нашим предкам, нашій українській культурі та відродженню українських традицій.

Фестиваль проходив з 10 години ранку до півночі. Були цікаві інсталяції, фотозони, народні обряди та концерти – все оформлено в етнічній стилістиці.

Виступали фольклорні колективи з усієї області, на галявині майстрів відбувалися майстер-класи з соломоплетіння, гончарства, ліплення, вишивки, гри на сопілці. Відвідувачів навчали випікати угорську випічку і навіть дозволяли виковувати собі обереги на справжній кузні. Протягом дня тривав ярмарок народних виробів, козацька галявина, де можна було зробити фото зі справжніми козаками.

Родзинкою цьогорічного фестивалю стала повстанська галявина. Тут була можливість постріляти в пейнтбольному тирі, розібрати зброю, вивчити повстанські гасла та побувати в стилізованій криївці. Новинкою став музей старовини під відкритим небом – дивовижні речі, які знайшли своє друге життя.

Також учасники демонстрували свої вміння у спортивних змаганнях з армреслінгу та жиму лежачи. Відбулась презентація національного виду спорту – бойового гопака у виконанні юних козачат із Запоріжчини та Вінниччини. Козаки і силовики з вінницьких правоохоронних органів виступили у змаганні «Лава на лаву».

Програму свята продовжили фольклорні колективи з Вінниччини, які виконували пісні про Україну, а також гурти з Хмельниччини «Re-Mix» та «Чумацький шлях». Зі столиці завітав лідер націоналістичного рок-гурту «Широкий Лан» Святослав Бойко з акустичним виступом. Подвійний музичний проект з Житомирщини «ГуляйГород» (етно-виконання) і «GG ГуляйГород» (електронна музика) супроводжував обрядову частину впродовж всього вечора.

Обряд, традиційно, був купальським. Кульмінацією свята стало видобування Живого вогню та спалення Марени. Дівчата водили хороводи і пускали вінки на воду.

Фестиваль звичаєвої культури «Живий вогонь» завершився виступами авторських пісень в етно-стилі з електронним аранжуванням, які тривали до півночі.

Засновником і організатором «Живого вогню» є Вінницький козацький полк імені Івана Богуна, очолюваний отаманом полку, вінницьким громадським діячем Володимиром Воловодюком. До фінансування фестивалю долучені кошти з обласного бюджету, в рамках реалізації конкурсу з визначення програм, розроблених інститутами громадянського суспільства. Вперше за дев'ять років фестивалю «Живий вогонь» за сприяння обласної Ради та облдержадміністрації часткове фінансування фестивалю затверджено в рамках Програми національно-патріотичного виховання. Також до організації свята долучились депутати обласної Ради Олександр Крученюк, депутати Хмільницької міської ради, голова Хмільницької райдержадміністрації. Значну частину коштів на фестиваль також вкладено особисто організаторами та спонсорами і меценатами. .


 

 

Повернутись Створено: 25 червня 2017 року, 18:46
Оновлено: 26 червня 2017 року, 10:46
Переглядів: 1196

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація