9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

«Живий вогонь» запалав у Хмільнику на березі Південного Бугу Роздрукувати

Фестиваль звичаєвої культури «Живий вогонь» цьогоріч відбувся на Вінниччині вже вдев'яте. Другий рік поспіль його проводять у Хмільнику, в центральному міському парку на березі Південного Бугу. На свято завітали голова обласної Ради Анатолій Олійник, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, керівники депутатський фракцій обласної Ради – Олександр Крученюк, Сергій Кривешко, Вадим Соляник.

– Щиро вдячний всім, хто вже в дев’ятий раз організовує таке прекрасне українське свято, – звернувся до учасників та гостей дійства очільник найвищого самоврядного органу області Анатолій Олійник від імені депутатського корпусу обласної Ради. – Саме завдяки таким фестивалям ми пам’ятаємо про наше коріння, саме через єднання та підтримку один одного нам потрібно показати всім, у кого є імперське мислення, що Україна була понад тисячу років, що Україна є, і буде міцною, демократичною, цивілізованою європейською державою!

Присутніх також привітав заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, підкресливши, що фестиваль – це свято, приурочене нашим предкам, нашій українській культурі та відродженню українських традицій.

Фестиваль проходив з 10 години ранку до півночі. Були цікаві інсталяції, фотозони, народні обряди та концерти – все оформлено в етнічній стилістиці.

Виступали фольклорні колективи з усієї області, на галявині майстрів відбувалися майстер-класи з соломоплетіння, гончарства, ліплення, вишивки, гри на сопілці. Відвідувачів навчали випікати угорську випічку і навіть дозволяли виковувати собі обереги на справжній кузні. Протягом дня тривав ярмарок народних виробів, козацька галявина, де можна було зробити фото зі справжніми козаками.

Родзинкою цьогорічного фестивалю стала повстанська галявина. Тут була можливість постріляти в пейнтбольному тирі, розібрати зброю, вивчити повстанські гасла та побувати в стилізованій криївці. Новинкою став музей старовини під відкритим небом – дивовижні речі, які знайшли своє друге життя.

Також учасники демонстрували свої вміння у спортивних змаганнях з армреслінгу та жиму лежачи. Відбулась презентація національного виду спорту – бойового гопака у виконанні юних козачат із Запоріжчини та Вінниччини. Козаки і силовики з вінницьких правоохоронних органів виступили у змаганні «Лава на лаву».

Програму свята продовжили фольклорні колективи з Вінниччини, які виконували пісні про Україну, а також гурти з Хмельниччини «Re-Mix» та «Чумацький шлях». Зі столиці завітав лідер націоналістичного рок-гурту «Широкий Лан» Святослав Бойко з акустичним виступом. Подвійний музичний проект з Житомирщини «ГуляйГород» (етно-виконання) і «GG ГуляйГород» (електронна музика) супроводжував обрядову частину впродовж всього вечора.

Обряд, традиційно, був купальським. Кульмінацією свята стало видобування Живого вогню та спалення Марени. Дівчата водили хороводи і пускали вінки на воду.

Фестиваль звичаєвої культури «Живий вогонь» завершився виступами авторських пісень в етно-стилі з електронним аранжуванням, які тривали до півночі.

Засновником і організатором «Живого вогню» є Вінницький козацький полк імені Івана Богуна, очолюваний отаманом полку, вінницьким громадським діячем Володимиром Воловодюком. До фінансування фестивалю долучені кошти з обласного бюджету, в рамках реалізації конкурсу з визначення програм, розроблених інститутами громадянського суспільства. Вперше за дев'ять років фестивалю «Живий вогонь» за сприяння обласної Ради та облдержадміністрації часткове фінансування фестивалю затверджено в рамках Програми національно-патріотичного виховання. Також до організації свята долучились депутати обласної Ради Олександр Крученюк, депутати Хмільницької міської ради, голова Хмільницької райдержадміністрації. Значну частину коштів на фестиваль також вкладено особисто організаторами та спонсорами і меценатами. .


 

 

Повернутись Створено: 25 червня 2017 року, 18:46
Оновлено: 26 червня 2017 року, 10:46
Переглядів: 1298

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація