9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Жмеринські самоврядці висловили свої критичні зауваження щодо проекту Перспективного плану Роздрукувати

5 червня в смт Браїлів Жмеринського району відбулось виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування Жмеринського району, на якому самоврядці обговорили проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, зокрема на прикладі Жмеринщини.

Участь у нараді взяли голова обласної Ради Сергій Свитко, голова Жмеринської районної ради Анатолій Паламарчук, перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Монастирський, Жмеринський міський голова Анатолій Кушнір, селищні і сільські голови Жмеринського району, депутати місцевих рад, посадовці районної влади.

Перед початком засідання керівники області і району разом із керівниками місцевих громад поклали квіти до місцевого пам’ятника воїнам-визволителям часів Другої світової війни. В ході засідання йшлося про зміни і вдосконалення до проекту Перспективного плану, який буде розглянуто на найближчій черговій сесії обласної Ради.

Голова обласної Ради Сергій Свитко повідомив присутнім, що приїхав вислухати їхню думку, розповів про етапи реалізації об’єднання територіальних громад, наголосив, що захищатиме позицію тих громад, що вирішили об’єднатися, так і тих громад, що виступають проти об’єднання.

- Приклад наших європейських сусідів показує, що є позитивні результати від об’єднання громад. Проте, цей процес здійснювався протягом тривалого часу, зокрема у Польщі. А нам пропонують протягом кількох місяців провести реформи. Ключова позиція об’єднання територіальних громад – це добровільність. Первинною є думка мешканців громади. Це має бути усвідомлений і виважений крок. Важливо, щоб думка сільських і селищних голів співпадала із думкою жителів громади, віддзеркалювала реальні настрої громадян на місцях. Тому я буду захищати вашу позицію, бо за вами визначальне слово в процесі об’єднання громад. А Перспективний план – це поки що проект, заявка про наміри. Об’єднання територіальних громад - це лише один із кроків у напрямі створення самодостатніх, спроможних громад, - заявив Сергій Свитко.  

Очільник обласної Ради попросив скерувати пропозиції жмеринчан щодо вдосконалення проекту Перспективного плану до 15 червня, щоб їх можна було розглянути за засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, яке заплановано на 17 червня цього року.

Керівник регіонального офісу реформ Вінниччини Олег Левченко розповів про методику об’єднання громад, переваги і ризики від впровадження реформи. Браїлівський селищний голова Валерій Резидент у своєму виступі зазначив, що неприпустимо є те, що до робочої групи, яка напрацьовувала пропозиції до проекту Перспективного плану на рівні району, не запросили жодного голову з місцевих громад, жодного разу не зібрали керівників громад з цього питання для обговорення.

Сільські голови виступили із критичними зауваженнями як до проекту Перспективного плану, так і до самого процесу об’єднання територіальних громад. Окремі із присутніх самоврядців узагалі виступили проти об’єднання у теперішній час, враховуючи економічну кризу та війну на сході країни. А процесу об’єднання, яке має добровільно-примусовий характер, як зазначали присутні, мав передувати комплекс підготовчих заходів, зокрема внесення всебічних змін до чинного законодавства.

Згідно проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, у Жмеринському районі планується створити 6 територіальних громад. Учасники засідання розкритикували підхід до створення громад і висловили свої міркування щодо кількості об’єднаних громад. Зокрема, було зазначено, що є доцільним створити 3 територіальні громади навколо Браїлова, Северинівки і Жмеринки.  Висловлювались й інші пропозиції.

Запитання, які цікавили сільських голів були наступними: чи є розрахунки, скільки буде надходжень до бюджетів місцевих громад у випадку  їх об’єднання; що буде із соціальними закладами на селі; чи буде наближено якісні послуги до мешканців сіл; коли органам місцевого самоврядування нададуть максимальні повноваження в процесі децентралізації, зокрема право розпоряджатися земельними, водними і лісовими ресурсами за межами населених пунктів; чому органам самоврядування не дають можливості попрацювати в умовах нових змін до бюджетного і податкового законодавства, тощо.

У підсумку голосування членів Координаційної ради проект Перспективного плану не було підтримано, як і жодну із пропозицій до його вдосконалення. Тому вирішили оголосити перерву засідання Координаційної ради і остаточно доопрацювати усі висловлені пропозиції до 15 червня цього року, після проведення обговорень у громадах із місцевими мешканцями. А Координаційну раду з питань місцевого самоврядування Жмеринського району вирішили провести 11 червня цього року. 

Повернутись Створено: 6 червня 2015 року, 18:53 Переглядів: 1355

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація