Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 10 лютого стартував 17 обласний конкурс

    Конкурсна рада обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад О Г О Л О Ш У Є 17 обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад Згідно з розпорядженням голови обласної Ради від 06 лютого 2020 року № 40 «Про сімнадцятий обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад» та рішенням Конкурс ....

  • Підтримали Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області до 2027 року

    На позачерговій 42 сесії обласної Ради депутати розглянули Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року та план заходів на 2021-2023 роки. Стратегія розроблялась на основі чинного законодавства із використанням кращого європейського та українського досвіду робочою групою із розробки Стратегії збалансо ....

  • Цьогорічні проєкти розвитку територіальних громад подаватимуться також до міжнародних програм

    Про особливості проведення та оформлення проєктних заявок для 17 обласного Конкурсу проєктів розвитку територіальних громад сьогодні, 13 лютого, обговорили з громадами Вінницької області. Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування за дорученням обласної Ради, спільно з облдержадміністрацією та експертами Асоціації провели онлайн-с ....

Жмеринський район був першим, де почали формувати Стратегію-2020 Роздрукувати

17 липня Жмеринщина п’ятою з усіх районів звітувала про підсумки роботи у першому півріччі поточного року. Голові облдержадміністрації Івану Мовчану та голові обласної Ради Сергію Татусяку доповідали голова Жмеринської райдержадміністрації Юрій Твердохліб і секретар Жмеринської міської ради Едуард Крайнік.

Обласне керівництво відзначило позитивний досвід району в галузі освіти. Зокрема, тут ефективно проводиться робота з формування освітніх округів. Ця форма вже у перші роки дала гарні результати – на Жмеринщині випускники найкраще складають ЗНО та найчастіше стають призерами й переможцями різноманітних конкурсів і олімпіад, обганяючи в деяких з них навіть Вінницю. Голова облдержадміністрації наголосив, що досягнення Жмеринщини в цій сфері варто поширювати й в інших районах.

Відзначили досягнення підзвітного краю також у 100-відсотковій забезпеченості населених пунктів молокоприймальними пунктами, спорудженні житлового будинку за програмою «Доступне житло», рівні середньої зарплати та вчасності її виплати.

Сергій Татусяк відзначив активну участь громад району в різних грантових конкурсах. Вони, для прикладу, дозволяють району за позабюджетні кошти здійснювати енергозберігаючі заходи, як-то: вуличне освітлення, заміна вікон та дверей тощо.

– Це завдяки тому, що у багатьох територіальних громадах діють громадські організації, які займаються пошуком додаткових ресурсів, – зауважив голова облради.

Він також додав, що Жмеринський район був першим, де почали формувати регіональну Стратегію-2020, а саме – у селі Северинівка був проведений перший круглий стіл щодо формування стратегій розвитку громад області.

– Зараз ми вже виходимо на фініш – 643 сільських і міських громади зі 661 затвердили свої стратегії розвитку. Сподіваюся, що у жовтні буде ухвалено й обласну Стратегію-2020, – повідомив С.Татусяк.

Голова наголосив, що стратегічні плани – це база для залучення в громади грантових коштів, принаймні таку вимогу ставлять грантодавців Євросоюзу.

Що ж до підсумків роботи міста обласного значення Жмеринка, то тут показники соціально-економічного розвитку гірші, ніж у районі. Так бюджет за півріччя виконано тільки на 86%, борги із зарплати становлять 1,6 млн. грн., є проблеми з благоустроєм.

Окремою проблемою є капітальні ремонти та реконструкція загальноосвітніх шкіл міста, приміщення яких мають 100-літній вік, відтак роботи з їхнього відновлення є дуже дороговартісними. Голова ОДА дав окреме доручення вивчити питання стану шкіл Жмеринки і можливостей їх реконструкції.

 

 

Повернутись Створено: 18 липня 2013 року, 10:59 Переглядів: 1084

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація