Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Військовим розвідувального батальйону передали безпілотники

    13 березня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та заступник начальника обласної військової адміністрації Сергій Здітовецький передали бійцям 131-го окремого розвідувального батальйону ім. Євгена Коновальця fpv-дрони. Техніка була закуплена відповідно до Комплексної оборонно-правоохоронної програми Вінницької області на 2021-2025 роки. Голова ....

  • Відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

    12 березня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий провів розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. Участь у засіданні взяли перший заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон, заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк, голови районних рад; сільські, селищні, міські голови, заступник Вінницького міського голов ....

  • Вячеслав Соколовий: «Вінницька обласна Рада буде відстоювати інтереси людей і громад – збережемо Бушу»

    Вінницька обласна Рада 31 січня ухвалила рішення, яким Гора Лисківка оголошується ландшафтним заказником і набуває статусу об’єкта природно-заповідного фонду місцевого значення. Заказник, нагадаємо, має площу 67,0010 га і розташований у Ямпільській міській територіальній громаді поряд із селом Буша, на території якого діє державний історик ....

Журі визначило лауреатів премії Вінницької обласної Ради ім. Миколи Леонтовича Роздрукувати

5 грудня заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк провів засідання журі з присудження щорічної премії обласної Ради імені Миколи Леоновича.

Головною метою Премії є збереження духовних традицій українського народу та формування національної свідомості, а також збереження та розвиток українських національних співочих традицій, підтримка хорових колективів і популяризація творів сучасних українських композиторів, дослідників, науковців і мистецтвознавців, які висвітлюють життєвий і творчий шлях Миколи Леонтовича.

Ігор Івасюк зазначив, що незважаючи на виклики, які стоять нині перед країною, конкурс відбувся. Претенденти на здобуття Премії подалися на всі сім номінацій.

–  Культура – це пріоритет. І під час війни, мабуть, навіть більший, ніж у мирний час. Ми повинні завжди про це пам’ятати, - сказав Ігор Івасюк. – Я дякую усім учасникам конкурсу та конкурсної комісії, а також Центру народної творчості, який опікувався організаційною частиною. Відзначу, що у засіданні конкурсної комісії бере участь професор Анатолій Завальнюк, він багато зробив для популяризації творчості Миколи Леонтовича.

Уже кілька років поспіль географія учасників конкурсу – надзвичайно широка, номінанти представляють майже усю Україну. Цьогорічна Премія не стала винятком. Саме тому, як зазначив голова журі Ігор Івасюк, є сенс звертатися до Міністерства культури щодо надання премії Вінницької обласної Ради ім. Миколи Леонтовича статусу Всеукраїнської.

Цьогоріч у семи номінаціях на здобуття Премії претендували 10 учасників. Усіх їх оцінило журі. Лауреатами Премії обласної Ради імені Миколи Леонтовича, за рішенням журі, стали:

Професійні композитори – Леся Дичко (м.Київ), - композитор, педагог, громадська діячка. Заслужений діяч мистецтв. Народна артистка України. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. Кавалер орденів святого Володимира III ступеня і Княгині Ольги. Лауреат мистецької премії «Київ» ім. Артемія Веделя. 

Леся Дичко — одна з провідних хорових композиторів в Україні. Її твори були широко представлені на хорових фестивалях, конкурсах та у концерт-них програмах світу: США, Канаді, Франції, Великій Британії, Німеччині, Нідерландах, Бельгії, Данії, Італії, Угорщині, Польщі, Чехії та інших країнах. В її доробку опери, ораторії, симфонії, кантати, літургії, твори для фортепіано, музика до фільмів тощо.  

Професійні хорові колективи – комунальний заклад «Концертний заклад культури «Муніципальна академічна чоловіча хорова капела Ревуцького». Художнiй керiвник - народний артист України Володимир Курач,  головний диригент - Артyр Cмірнов.

Створена капела у 1969 році. Це єдиний в Україні професійний академічний чоловічий хор у складі якого 40 професійних співаків. В його репертуарі перлини хорової світової класики, вітчизняного фольклору, духовної спадщи-ни та сучасних композиторських творів.

Навчальні хорові колективи закладів вищої мистецької освіти - молодіжний хор «Світич» Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Диригент - Людмила Костенко.

Хоровий колектив створений у 1993 році. Творчість М.Леонтовича хор «Світич» популяризував протягом усього часу свого існування. Перше виконання твору М.Вериківського «Реквієм пам’яті М.Леонтовича»: ювілейний концерт до  75-річчя Товариства ім.М.Леонтовича. Київ, Український  Дім (за рукописом, наданим родиною Вериківських); Колектив є учасником ІІІ Всеукраїнського хорового конкурсу ім.М.Леонтовича  – Лауреат, переможець категорії камерних хорів; Мистецького проєкту до 145-річчя від дня народження Миколи Леонтовича «Леонтович єднає континенти», Вінниця, 2022р.  та інші.

Навчальні хорові колективи закладів фахової передвищої мистецької освіти - хоровий колектив Вінницького фахового коледжу мистецтв. Керівник - Ольга Бабошина.

Колектив був заснований в 1958 році. Із 2004 р. хор очолює Ольга Бабошина. Під її керівництвом хор успішно виступає з концертами на сценах Вінниці, Хмельницького, Кельце, Білостока (Польща), Києва, Одеси, Житомира, Чигирина, Самбору, Дніпра, демонструючи високий рівень виконавської майстерності. У червні 2021 року хоровий колектив коледжу брав участь у встановленні рекорду України з наймасовішого виконання «Щедрика» у рамках мистецького проекту «Щедрик - мелодія Вінничини».

Навчальні хорові колективи - дитячий народний художній колектив хор «Співочі пташки» КЗ «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості». Керівник Юлія Іванова.

Хор створений у 1965 році. Колектив неодноразово гастролював Європою. В репертуарі - класична та духовна музика, обробки Леонтовича, обробки народних пісень та сучасні хорові композиції. Впродовж  2020-2022 рр. було створено низку онлайн-проєктів, зокрема, українська народна пісня в обробці Ю. Іванової «Туман яром» та М.Лисенка «Молитва за Україну».

Аматорські хорові колективи - народний художній колектив «Камерний хор ім. О.Петросяна» Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Керівник  Руслана Сидорова Руслана.

Колектив створений у 50-х роках. В репертуарі - світські, духовні, народні пісні та їх обробки, приклади як класичних творів, так і твори сучаснихавторів. Хор переважно сформований з людей, які мають технічну, а не музичну освіту. В 2022-23 роках колектив брав участь у низці конкурсів і проєктів, популяризуючи творчість М.Д.Леонтовича

Дослідники (журналісти, краєзнавці, культурологи, музейні працівники, науковці) – Лариса Семенко, завідуюча відділом новітньої історії Вінницького обласного краєзнавчого музею, дослідниця творчості Леонтовича. Книга «Їх поєднала пісня Леонтовича».

У виданні вперше опубліковано «Щоденник» Гната Яструбецького – першого дослідника творчості Миколи Леонтовича за результатами поїздки у Марківку для розслідування вбивства подільського композитора, зокрема, наведено прізвище убивці Леонтовича та відтворено всю картину злочину. Також у книзі зібрані  розвідки з життя української еліти 1920 — 1930 років, детально описана діяльність подільських філій Музичного товариства імені Леонтовича, наведено біографії активістів МТЛ – понад 30 прізвищ. Крім того, у виданні містяться цінні документи та невідомі сторінки життєпису багатьох близьких та родичів Миколи Леонтовича, подробиці з його життя у Києві та на Поділлі. Видання підготовлено на основі українських і зарубіжних архівів, приватних бібліотек, української преси початку ХХ століття.

Вручення премії ім. Миколи Леонтовича планується до дня народження композитора.

Довідково.

Премія обласної Ради імені Миколи Леонтовича присуджується щороку в грудні до дня народження М. Д. Леонтовича. Її присуджують за популяризацію творчості Леонтовича у різних напрямах.
Виплата премії здійснюється за рахунок та в межах коштів, передбачених в обласному бюджеті на виконання Програми розвитку місцевого самоврядування у Вінницькій області «Успішні Сильні Громади» на 2018-2025 роки.

Повернутись Створено: 5 грудня 2023 року, 15:34

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація